Milan se ponovno spašavao u sudačkoj nadoknadi, Lazio i Torino uvjerljivi ; Montpellier ‘razbio’ Marseille

nogometni.net 5. studenoga 2018 0

U posljednjem susretu 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Udinese sa 1:0…

Gol za pobjedu ‘rossonera’ zabio je Alessio Romagnoli u posljednjim trenucima susreta. Nekoliko minuta prije gola domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Bram Nuytnick. Zanimljivo, Nizozemac je proveo na terenu svega osam minuta prije nego što je ‘pocrvenio’. Za Udinese, koji je upisao peti poraz u zadnjih šest kola, od 84. minute je igrao Andrija Balić, dok Alen Halilović nije nastupio za goste.

Atalanta je na gostovanju pobijedila Bolognu 2:1 nakon što je domaćin vodio 1:0 na poluvremenu. Bologna je povela već u trećoj minuti golom Ibrahima M’bayea, no Atalanta je u nastavku okrenula rezultat, a strijelci su bili Gianluca Mancini (57) i Daniel Zapata (70). Mario Pašalić je za goste igrao posljednje dvije minute.

Na gostovanju je slavio i Torino deklasiravši Sampdoriju sa 4:1. Golove za Torino zabili su Andrea Belotti (12, 43-11m), Iago Falque (56) i Armando Izzo (78), dok je pogodak za Sampu zabio Fabio Quagliarella (65)

Gostujuće bodove dohvatio je i Sassuolo pobijedivši Chievo sa 2:0, a golove su zabili Federico di Francesco u 42. minuti, te Emanuele Giaccherini (90+4-ag). Adrian Šemper nije branio za domaći sastav.

Lazio je pobijedio SPAL sa 4:1. Dva gola je zabio Ciro Immobile (26, 35), a po jedan Danilo Cataldi (59) i Marco Parolo (70). Pogodak za goste postigao je Mirko Antenucci (28). Milan Badelj nije nastupio za rimski sastav zbog ozljede.

Na ljestvici vodi Juventus sa 31 bodom ispred Intera i Napolija sa po 25 bodova.

U derbiju 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Montpellier je pobijedio Marseille sa 3:0 skočivši na drugo mjesto prvenstvene ljestvice

Nakon prvog poluvremena u kojem su gosti promašili dva zicera, Montpellier je u nastavku u potpunosti nadigrao OM. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Gaetan Laborde (51, 62), a pogodak je postigao i Paul Lasne (70). Duje Ćaleta-Car je za OM zaigrao od 74. minute.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Montpelliera koji već 11 kola ne zna za poraz, dok je Marseille upisao i treći poraz u nizu u svim natjecanjima.

St. Etienne je u ‘ludoj’ utakmici pobijedio Angers sa 4:3, a jedan od najbolji igrača u gostujućim redovima bio je hrvatski nogometaš Mateo Pavlović koji je postigao gol i upisao asistenciju. Gosti su vodili 1:0 i 3:2, no St. Etienne je uspio izboriti pobjedu.

Angers je poveo u 24. minuti golom Matea Pavlovića nakon ubačaja iz kornera. St. Etienne je okrenuo rezultat golovima Loisa Dionyja (26) i Mathieua Debuchyja (45+1), a u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Flavien Tait udarcem s ruba kaznenog prostora na Pavlovićevo dodavanje. Gosti su bolje otvorili i nastavak i u 71. minuti je Stephane Bahoken zabio za 3:2. Izjednačio je Vincent Manceau gurnuvši loptu u 73. minuti u vlastitu mrežu, a pobjedu St. Etienneu donio je Romain Hamouma u 87. minuti.

Nantes nije imao problema protiv ‘fenjeraša’ Guingampa pobijedivši sa 5:0. Golove za momčad Vahida Halilhodžića postiogli su Emiliano Sala (43-11m, 83), Valentin Rongier (63), Abdoulaye Toure (70) i Andrei Girotto (78).

PSG vodi na ljestvici sa 12 pobjeda iz 12 susreta. Drugi je Montpellier sa 25 bodova koliko ima i Lille, ali uz slabiju razliku pogodaka.