Redsi poveli nakon katastrofalne reakcije vratara Topnika, Lacazette majstorijom bacio Emirates u trans , MANCHESTER UNITED PREOKRETOM DO POBJEDE U 92. MINUTI

nogometni.net 3. studenoga 2018 0

U derbiju 11. kola Premier lige između Arsenala i Liverpoola na Emiratesu u subotu navečer, završilo je 1-1

Bio je ovo test za Arsenal koji je nakon poraza od Chelseaja i Manchester Cityja u prva dva ligaška kola nanizao sedam pobjeda i jedan remi te se priključio vrhu Premiershipa u borbi za naslov prvaka Engleske. Sedmi put zaredom Arsenal nije uspio pobijediti Liverpool.

Redsi su u London stigli na diobi prvog mjesta s Manchester Cityjem, a eventualni kiks dao bi malo prostora Građanima koji su se sutrašnjom eventualnom pobjedom protiv Southamptona mogli odvojiti na vrhu. Redsi su poveli u 61. minuti kad je Milner iskoristio veliku pogrešku Lena.

Milner je pokupio odbijenu loptu i sa ruba šestnaesterca uputio udarac koji ulazi u donji lijevi kut. Bernd Leno nije mogao sačuvati svoju mrežu. U 82 minuti, Alexandre Lacazette svladao je golmana solo akcijom za svoj peti gol u sezoni.

Newcastle je u subotu napokon upisao prvu pobjedu ove sezone u Premier ligi, svladavši kod kuće Watford sa 1-0 golom Ayoze Pereza u 65. minuti. Time je privremeno izašao iz zone ispadanja, i sada je na 17. mjestu sa šest bodova.

Manchester United slavio je kod Bournemoutha u 11. kolu Premier lige s 2-1 golom Marcusa Rashforda u 92. minuti. Domaćini su poveli golom Wilsona u 11. minuti, a za United je izjednačio Martial u 35. Momčad Jose Mourinha se mučila, propustila mnogo prilika u drugom dijelu, ali je u drugoj minuti sudačke nadoknade Rashford iz velike gužve donio Unitedu pobjedu

Nakon tragične smrti Vichaija Srivaddhanaprabha prije tjedan dana, nogometaši Leicestera su se vlasniku kluba, koji je bio omiljen i kod igrača i kod navijača, odužili pobjedom u gostima kod Cardiffa sa 1-0, a strijelac je bio Demarai Gray u 55. minuti.

Čitav vikend u Premiershipu prolazi u znaku preminulog Tajlanđanina koji je spasio klub, vinuvši ga u visine, a bio je i aktivan i pomaganju i doniranju bolnicama u Leicesteru i regiji. Uoči utakmice Cardiffa i Leicester Cityja održana je minuta šutnje za Vichaija i njegove suradnike, javlja ugledni britanski BBC.

Brazilac Felipe Anderson pružio je odličnu partiju i zabio dva gola, u 68. i 84. minuti, za pobjedu West Hama protiv Burnleyja 4-2.