Uvjerljivi Liverpool i City; nova pljuska za Mourinha i ManU ; Juventus se naklonio Mariju Mandžukiću

nogometni.net 24. studenoga 2018 0

Od 16 sati u Engleskoj je igrano šest utakmica 13. kola Premier lige u kojima su nove pobjede upisali Manchester City i Liverpool, dok je Manchester United kiksao

Manchester City bio je uvjerljiv na gostovanju kod West Hama kojeg vodi njihov bivši trener Manuel Pellegrini. Građani su slavili 4:0 pobjedu i sve riješiči već u prvom poluvremenu.

David Silva pogodio je nakon kontre u 11. minuti, a osam minuta kasnije Sterling pogađa na dodavanje Sanea koji se i sam upisao u strijelce u 34. minuti uz asistenciju – Sterlinga! I četvrti gol djelo je Nijemca koji je točku na ‘i’ stavio u 90+3. minuti pogodivši iz poluvoleja. Zanimljivo, sva četiri gola postignuta su iz peterca!

Građani su tako ostali neporaženi u ligi, baš kao i Liverpool koji je s 3:0 bio bolji od Watforda.

Redse je na Vicarage Roadu u vodstvo doveo Mohamed Salah koji u 67. pogađa iz blizine nakon preciznog dodavanja Manea. Prednost je udvostručio Alexander-Arnold nevjerojatnim golom iz slobodnog udarca! Mladi desni bek je u 76. minuti s udaljenosti od 20-ak metara prebacio živi zid i neobranjivo pogodio u rašlje. Konačan rezultat postavio je Firmino u 89. minuti

Od 82. minute Liverpool je igrao bez isključenog Hendersona koji je dobio drugi žuti karton, a napomenimo i kako se Dejan Lovren vratio u prvu postavu i pored Van Dijka odigrao svih 90 minuta, piše goal.hr.

Manchester United je na Old Traffordu ispustio dva boda protiv Crystal Palacea odigravši 0:0! Crveni vragovi nakon 13 kola imaju samo šest pobjeda uz tri remija i čak četiri poraza što ih drži na sedmoj poziciji i velikih šest bodova zaostatka za pozicijama koje vode u Ligu prvaka.

U derbiju 13. kolaTottenham je u subotu svladao Chelsea sa 3:1 zahvaljujući golovima Dele Allija (8), Harryja Kanea (16) i Son Heung-mina (54). Mateo Kovačić igrao je do 58. minute za Chelsea.

U 13. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je svladao SPAL, a drugi pogodak za domaćina zabio je Mario Mandžukić koji je na utakmici ponio kapetansku traku

Hrvatskom napadaču ukazana je velika čast dodijeljivanjem – kapetanske vrpce! I to kraj Leonarda Bonuccija u momčadi, koji je bio bio kapetan u prošloj utakmici kada su također obojica bila na terenu.

Očito Max Allegri želi dodijeliti ovu ulogu više igrača tijekom sezone jer je hrvatski napadač već šesti kapetan u sezoni! Prethodno su to bili Chiellini, Barzagli, Khedira, Dybala i prijespomenuti Bonucci, a do ove ‘zbrke’ došlo je odlaskom Gigija Buffon koji je bio neprikosnoveni lider momčadi.

Juventus je u prvom poluvremenu imao terensku dominaciju, no jedino što vrijedi izdvojiti bio je gol Ronalda. Portugalac je pogodio iz blizine u 29. minuti na ubačaj Pjanića, a gosti su se žalili na zaleđe. Ipak, VAR je pokazao da se radilo o dozvoljenoj poziciji te je Cristianu priznat deveti gol u sezoni kojim je izbio na čelo ljestvice strijelaca

A nakon točno sata igre, Mandžukić se odužio Allegriju na ukazanom povjerenju udvostručivši vodstvo! Douglas Costa silovito je tukao s 20 metara, a lopta se iz ruku vratara odbila ravno na noge hrvatskom reprezentativcu koji je odlično ispratio akciju i bio na pravom mjestu te lakoćom zabio.

Bila je ovo 17. uzastopna utakmica bez poraza u Serie A kada se gleda ova kalendarska godina te 12 pobjeda u 13 utakmica Serie A ove sezone.