MESSI I DEMBELE RUTINSKI RIJEŠILI CELTU I VRATILI BARCELONU NA VRH ; Ribery šouom protiv Eintrachta dokazao podršku hrvatskom strategu

nogometni.net 22. prosinca 2018 0

Nogometaši Barcelone svladali su na svom Nou Campu Celtu Vigo sa 2-0 (2-0) i zadržali se na vrhu ljestvice španjolskog prvenstva s tri boda prednosti pred najbližim pratiteljem Atletico Madridom koji je s 1-0 bio bolji od Espanyola.

Barcelona je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu, u kojem je već u 10. minuti Ousmane Dembele poslao loptu u mrežu za vodstvo, nakon što je gostujući vratar Ruben Blanco odbio udarac Lea Messija. No, u 45. minuti Blanco je ostavljen oči u oči s Messijem i samo je nemoćno mogao promatrati kako Argentinac šalje loptu u mrežu s ruba kaznenog prostora za konačnih 2-0

Ivan Rakitić je bio u udarnoj postavi Barcelone i odigrao je cijelu utakmicu. Barcelona je u 17 kola sakupila 37 bodova, tri više od Atletico Madrida koji je u subotu na svom stadionu sa 1-0 pobijedio Espanyol.

Pobjednički pogodak za Atletico postigao je Antoine Griezmann iz kaznenog udarca u 56. minuti. Nikola Kalinić bio je početnoj postavi Atletica, a igrao je do 65. minute, kad ga je zamijenio Vitolo. U Sevilli su Betis i Eibar odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 21. minuti preko Sanabrije, dok je u 72. minuti Orellana izjednačio iz kaznenog udarca.

Bivši trener Eintrachta Niko Kovač vratio se u Frankfurt, ali sada na klupi Bayerna i nije imao milosti prema svom bivšem klubu. “Bavarci” su slavili sa 3-0, dva pogotka zabio je Franck Ribéry (35, 79), a jednog Rafinha (89), dok u sastavu Eintrachta nije bilo hrvatskog napadača Ante Rebića.

U 17. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je u subotu na svom stadionu svladao Herthu sa 3-1, a hrvatski branič Tin Jedvaj je za Leverkusen odigrao cijeli susret. Dva pogotka za Bayer zabio je Havertz (23, 49), a jednog Volland (5).

Düsseldorfska Fortuna, koje je prije četiri dana iznenadila Borussiju Dortmund (2-1), je u gostima kod Hannovera slavila sa 1-0 pogotkom Olivera Finka u sudačkoj nadoknadi (90+2), upisavši treću uzastopnu pobjedu. Hrvatski nogometaš Josip Elez, koji je veći dio jesenskog dijela sezone bio standardni prvotimac Hannovera, drugu utakmicu zaredom ostao je na pričuvnoj klupi.

Stuttgart je na domaćem terenu protiv Schalkea izgubio sa 1-3, a strijelci za goste bili su Skrzybski (10), Salif Sané (70) i Kutucu (78). Lijevi branič Stuttgarta Borna Sosa, koji se je oporavio od ozljede, ostao je na klupi za pričuve.

Leipzig je golovima Klostermanna (22) i Tima Wernera (44) vodio 2-0 nakon prvog poluvremena protiv Werdera, ali gosti iz Bremena su u nastavku došli do izjednačenja preko Maxa Krusea (67) i Josha Sargenta (77). No, Leipzig je ipak uspio doći do pobjede, a strijelac za 3-2 bio je Bruma (87).