Preporođeni Manchester United razbio i Bournemouth , Manchester City slavio u Southamptonu

nogometni.net 30. prosinca 2018 0

Manchester United je nastavio sa sjajnim partijama nakon odlaska Josea Mourinha. Ovaj put u 20. kolu engleskog Premiershipa na Old Traffordu je pao Bournemouth s uvjerljivih 4:1.

Paul Pogba je već u 5. minuti pogodio mrežu Asmira Begovića nakon što je Marcus Rashford napravio pravi dar-mar po desnoj strani i ubacio loptu u peterac, a Francuzu nije bilo teško pogoditi za 1:0.

U 33. minuti Pogba je pogodio glavom nakon ubačaja Andera Herrere za 2:0. Francuz je u samo tri utakmice pod vodstvom Olea Gunnara Solskjaera postigao više pogodaka nego što je to učinio u 17 utakmica pod Mourinhovim vodstvom.

U 45. minuti Rashford je okrunio sjajnu partiju pogotkom, ali je u posljednjim trenucima sudačke nadoknade Nathan Ake pogodio glavom za 3:1.

Ne samo da je Pogbi prijala promjena na klupi, isto se može reći i za Romelua Lukakua. Belgijanac je u igru ušao u 70., a već u 72. minuti je pogodio na maestralnu Pogbinu asistenciju za 4:1. Crveni vragovi su susret završili sa deset igrača nakon što je u 79. minuti Eric Bailly dobio direktan crveni karton nakon što je na centru oštro faulirao Ryana Frasera.

Solskjaer je na ovaj način upisao i treću pobjedu iz isto toliko susreta na klupi Uniteda uz ukupnu gol-razliku 12:3.

Nogometaši Manchester Cityja slavili su na gostovanju kod Southamptona rezultatom 3:1 u 20. kolu engleskog Premiershipa.

U 10. minuti Građani su poveli. Riyad Mahrez je uposlio Bernarda Silvu koji prilazi po desnoj strani i odigrava povratni pas za svog prezimenjaka Davida, a Španac rutinski pogađa za 1:0.

U 37. minuti Oleksandr Zinčenko je katastrofalno pogriješio, a Pierre-Emile Hojbjerg je zakucao loptu iza Edersonovih leđa za 1:1.

Gosti su ipak u posljednjim trenucima prvog poluvremena stigli do velike prednosti. Najprije je u 45. minuti Raheem Sterling prošao po lijevoj strani i ubacio loptu, a nesretni James Ward-Prowse je ubacio loptu u svoju mrežu.

Taj pogodak je šokirao domaću ekipu, a u 45+3. minuti Zinčenko se iskupio sjajnom asistencijom za Sergija Aguera koji glavom postiže svoj 249. ligaški pogodak u karijeri.

Do kraja susreta nije bilo pogodaka, ali je pet minuta prije kraja arbitar Paul Tierney pokazao direktan crveni karton Hojbjergu nakon što je strijelac jedinog pogotka za Southampton preoštro faulirao Fernandinha.

City se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto na tablici.

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Selhurst Parku u okviru 20. kola Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 1:0 i tako potvrdili trijumf iz prošlog kola ostvarenog protiv Watforda.

Plavi su apsolutno dominirali u prvom poluvremenu u kojem su propustili nekoliko velikih prilika, a najbolju nije iskoristio Willian u 37. minuti.

Ipak, Chelsea je već u šestoj minuti nastavka došao do zasluženog vodstva. Luiz je sjajno uposlio Kantea, koji je u stilu najtalentiranijih napadača rutinski pospremio loptu u mrežu.

I do kraja meča Chelsea je bio bolji, a domaći nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljnu priliku. Willian je u 68. minuti ponovo bio neuspješan nakon izvanredne intervencije Guaite, dok je pogodak Girouda u 74. minuti poništen zbog ofsajda pa se rezultat nije mijenjao.

Chelsea je zadržao četvrtu poziciju na tablici Premiershipa, dok je Crystal Palace na 14. mjestu.