SJAJNOJ BORUSSIJI RIVIERDERBY: Kramarić spasio Hoffenheim pogotkom i asistencijom ; NAPOLI SE POIGRAO SA FROSINONEOM KOD KUĆE

nogometni.net 8. prosinca 2018 0

Odigrano je pet susreta u njemačkoj Bundesligi, a najzanimljivije je bilo u Gelsenkirchenu gdje je u napetoj utakmici Borussia Dortmund pobijedila svog velikog rivala, Schalke.

Dortmund je slavio sa 2-1, pogocima Thomasa Delaneyja i Jadona Sancha, a na kratko je za Schalke izjednačio Caligiuri iz jedanaesterca. Borussiji je to peta uzastopna pobjeda, 11 u prvenstvu, te su zadržali uvjerljivo prvo mjesto.

Andrej Kramarić bio je posebno raspoložen u remiju Hoffenheima i Wolfsburga (2-2). Hrvatski reprezentativac asistirao je za prvi, a postigao drugi pogodak svoje momčadi, dok su pogotke za Wolfsburg postigli Ginczek i Bičakčić (auto-gol).

Bayern je na svom terenu, sa dva pogotka Lewandowskog i jednim Riberyja, savladao Nurnberg, dok je Freiburg šokirao RB Salzburg sa 3-0.

Nogometaši Napolija bez ikakvih su problema pred svojim navijačima svladali Frosinone sa 4-0 (2-0) u prvoj od tri subotnje utakmice 15. kola talijanske Serie A, čime su se zadržali na drugom mjestu sa osam bodova zaostatka za vodećim Juventusom.

Poljak Piotr Zielinski načeo je mrežu gostiju u 7. minuti. Alžirac Adam Ounas povećao je prednost Napolija na 2-0 u 40. minuti, a uvjerljivu pobjedu momčadi Carla Ancetottija s dva je pogotka u nastavku donio poljski napadač Arkadiusz Milik, strijelac u 68 i 84. minuti.

Za Napoli je od 75. minute zaigrao Marko Rog koji je zamijenio domaćeg kapetana Lorenza Insignea. Stipe Perica je ostao na klupi Frosinonea.