Strasbourg zaustavio vodeći PSG, porazi Marseillea i Lyona, Fantastičan derbi Uniteda i Arsenala, Chelsea neočekivano kiksao kod W’hamptona

nogometni.net 6. prosinca 2018 0

Nakon što je otvorio sezonu sa 14 uzastopnih pobjeda, PSG je u samo četiri dana ponovo remizirao. Nakon 2:2 kod Bordeauxa, PSG je na gostovanju kod Strasbourga odigrao 1:1…

Domaćin je poveo u 40. minuti golom Kennyja Lale iz jedanaesterca, a izjednačio je Edison Cavani također iz kaznenog udarca u 71. minuti. Trener PSG-a Thomas Tuchel nije mogao računati na ozlijeđenog Neymara, a utakmicu su s klupe počeli Buffon, Mbappe, Dani Alves, Kurzawa, Thiago Silva… Do kraja je ipak u igru morao ubaciti Mbappea i Alvesa jer ‘kockanje’ ga je zamalo stajalo poraza.

Lyon je neočekivano kod kuće izgubio od Rennesa sa 0:2 u susretu u kojem su ‘lavovi’ imali niz sjajnih prilika, ali nisu uspjeli svladati Dialla. Gosti su poveli u 41. minuti lijepim golom Hatema Ben Arfa s ruba kaznenog prostora na asistenciju Ismaila Sarra. Samo dvije minute kasnije Sarr je uposlio i Jordana Siebatcheua koji je zabio za 2:0.

Poraz je upisao Marseille koji je na gostovanju kod Nantesa poražen sa 2:3. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, ali se momčad Vahida Halilhodžića uporno vraćala i na koncu osvojila tri boda. Golove za Nantes zabili su Sala (30), Toure (45+1) i Boschilia (63), dok su strijelci za Marseille bili Sanson (28) i Thauvin (36-11m).

Bordeaux je u sjajnom susretu pobijedio St. Etienne sa 3:2, pobjednički gol domaćin je zabio u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Pablo. Gosti su poveli u 16. minuti golom Dionyja, izjednačio je Briand šest minuta kasnije, a Bordeaux je doveo u vodstvo Kamano iz kaznenog udarca u 57. minuti. Niti radost domaćina nije dugo trajala. U 67. minuti sve je vratio na početak Khazri. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, ukazao se Brazilac Pablo.

U velikom derbiju 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Arsenal su na Old Traffordu odigrali 2:2, a za iznenađenje kola pobrinuo se Wolverhampton pobijedivši Chelsea 2:1

‘Topnici’ su dva puta vodili, no United se uspio oba puta ekspresno vratiti. Prvi put su izjednačili nakon četiri minute, a drugi put nakon svega 13 sekundi.

Arsenal je poveo u 26. minuti nakon velike pogreške golmana Uniteda Davida de Gee. Mustafi je pucao glavom, a španjolskom vrataru je lopta ispala iz ruke. Izjednačio je Martial četiri minute kasnije.

Arsenal je u 68. minuti ponovo poveo preko Francuza Lacazettea, no svega 13 sekundi kasnije izjednačio je Lingard. U 71. minuti Aubameyang je imao zicer za novu prednost gostiju, ali se De Gea iskupio za pogrešku kod prvog gola.

Liverpool je na gostovanju pobijedio Burnley sa 3:1 nastavivši lov za vodećim Manchester Cityjem. Zanimljivo, sva tri gola pala su u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo u 54. minuti preko Corka, no ‘redsi’ su u nastavku okrenuli rezultat, a strijelci su bili Milner (62), Roberto Firmino (69) i Shaqiri (90+1). Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Wolverhampton pobijedivši Chelsea sa 2:1 nakon što su gosti vodili do 60. minute utakmice. ‘Bluesi’ su poveli u 18. minuti golom Loftusa-Cheeka, no domaćin je uspio preokrenuti rezultat u svega četiri minute. Izjednačio je Jimenez u 59. minuti, a tri minute kasnije Diogo Jota je zabio za 2:1. U nastavku susreta gosti su dominirali, ali nisu uspjeli izjednačiti.