Borussia Dortmund Witselovim pogotkom slavila u gostima kod Leipziga , Real Madrid savladao Sevillu, Roma pobijedila Torino

nogometni.net 20. siječnja 2019 0

Derbi susret 18. kola njemačke Bundeslige odigran je večeras u Leipzigu, a tri boda sa Red Bull Arene je odnijela Borussia Dortmund.

Milioneri su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču postignut je u 19. minuti susreta.

Nakon kornera lopta je došla na drugoj stativi do Axela Witsela koji je silovito zakucava od prečku pored nemoćnog Petera Gulacsija.

Leipzig je uzaludno pokušavao stići do izjednačenja. Domaćin je stvorio mnoštvo prilika pred golom Borussije, ali je Roman Bürki sjajno branio i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Derbi susret 20. kola španske La Lige odigrali su Real Madrid i Sevilla, a Kraljevi su slavili rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja izuzev po jedne šanse na obje strane. Najprije je u 6. minuti Vinicius Junior bio u prilici, ali je šutirao pravo u Tomaša Vaclika, a potom je sjajnu šansu za goste propustio Sergio Escudero koji nije uspio postići pogodak iz veoma izgledne situacije.

Real Madrid je u nastavku susreta dominirao, a do tri boda je stigao u samoj završnici meča.

U 78. minuti Casemiro je sa 25 metara postigao najljepši pogodak u svojoj karijeri, a potom je u 90+2. minuti Luka Modrić oduzeo loptu Danielu Carricu, izašao sam na Vaclika i rutinski ga matirao za konačnih 2:0.

Nogometaši Rome pobijedili su Torino rezultatom 3:2 u 20. kolu talijanske Serie A.

Vučica je na poluvremenu imala prednost od dva pogotka razlike nakon pogodaka Nicole Zaniola iz 15. i Aleksandra Kolarova iz penala u 34. minuti meča.

Odmah na početku drugog poluvremena Edin Džeko, koji je na današnjem susretu bio kapetan Rome, je promašio stopostotnu priliku kada iz peterca nije uspio postići pogodak, te je šutirao pravo u Salvatorea Sirigua.

Taj promašaj kao da je poljuljao samopouzdanje domaće ekipe, što su gosti iskoristili i postigli dva pogotka za 2:2, a u strijelce su se upisali Tomas Rincon u 51. i Cristian Ansaldi u 67. minuti.

Ipak, Stephan El Shaarawy he u 73. minuti pogodio za 3:2 i na taj način je donio Romi tri boda. Torino je mogao stići do novog izjednačenja u samom finišu susreta, no kapetan Andrea Belotti se obrukao kada sa samo šest metara neometan šutira veoma loše.