Debakl Reala i Modrića ; Sociedad im očitao lekciju na Bernabeu , Barcelona prošla teško gostovanje u predgrađu Madrida i učvrstila vodstvo u prvenstvu

nogometni.net 7. siječnja 2019 0

Nogometaši madridskog Reala u susretu su 18. kola španjolskog prvenstva još jednom kiksali izgubivši na svom stadionu od Real Sociedada sa 0-2 (0-1)

Pogotke za goste iz San Sebastiana postigli su Willian Jose (3-11m) i Ruben Pardo (83), a domaći su utakmicu završili sa 10 igrača jer je u 61. minuti isključen Lucas Vazquez.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za madridski sastav koji je ostao peti sa 30 bodova

Ranije u nedjelju su u derbiju kola Sevilla i Atletico igrali 1-1 (1-1). Domaće je u vodstvo doveo Ben Yedder (37), a poravnao je Griezmann (45). Nikola Kalinić ostao je na klupi Atletica.

U 18. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je slavila na gostovanju kod Getafea 2:1 i učvrstila vodstvo na ligaškoj ljestvici

Aktualni španjolski prvak prošao je pobjednički na nezgodnom gostovanju u predgrađu Madrida. Pobjedu su Barci donijeli pogoci Messija (20), njegovim 399. u Primeri, i Suareza (39) još iz prvog dijela, a gol je za domaće polučio Mata (43).

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Katalonce.

Barcelona vodi s 40 bodova, pet više od Atletica i sedam od Seville, dok je Getafe ostao sedmi s 25 bodova.