Juventus savladao Chievo i upisao 18. pobjedu u sezoni , Borini i Suso donijeli važnu pobjedu Milanu protiv Genoe

nogometni.net 22. siječnja 2019 0

Ekipa Juventusa bez većih problema pobijedila je Chievo u posljednjem meču 20. kola talijanske Serije A rezultatom 3:0 čime su stigli do 18. pobjede u ovoj sezoni.

Stara dama je prošle sedmice pobijedila Milan u Superkupu Italije te su osvojili prvi trofej u tekućoj sezoni, a oni su protiv Chieva od prve minute tražili rani pogodak kojim će stići u vodstvo.

Igrala se 13. minuta kada je Douglas Costa napravio sjajan prodor i preciznim udarcem s distance postiže pogodak za vodstvo Juventusa, a da neće imati problema u ovom meču i da će osvojiti tri boda bilo je jasno u 45 minuti kada je Emre Can na asistenciju Dybale povisio na 2:0.

Cristiano Ronaldo je u 53. minuti imao priliku postići pogodak s bijele točke, ali je promašio, no to nije spriječilo Juventus da postigne i treći pogodak. Strijelac je bio Rugani u 84. minuti.

Aktuelni prvak Italije je ovaj meč igrao bez bh. reprezentativca Miralema Pjanića koji je imao suspenziju zbog kartona.

Ovom pobjedom Juventus je zadržao prvo mjesto na tablici Serije A s devet bodova više od drugog Napolija, a oni nakon 20 odigranih utakmica imaju čak 18 pobjeda.

Ekipa Milana upisala je izuzetno važnu pobjedu u susretu 20. kola talijanske Serije A na gostovanju kod Genoe rezultatom 2:0.

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a obje ekipe imale su nekoliko izglednih prilika da stignu u vodstvo. Ipak, Radu s jedne i Donnarumma s druge strane odlično su odradili svoj posao i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu obje ekipe igrali su još ofanzivnije i tražile su pogodak kojim će doći do vodstva, a u tome su prvi uspjeli gostujući igrači kada je Borini u 72. minuti iskoristio asistenciju Contija i pogodio za veliko slavlje Rossonera.

Genoa je nakon toga bacila sve karte u napad, a to je ostavilo prostora za kontre Milana i iz jedne takve u 83. minuti Suso je pogodio za konačnih 2:0.

Milan je ovom pobjedom stigao do 34 osvojena boda i nalaze se na četvrtom mjestu koje vodi u Ligu prvaka, dok je Genoa na 14. poziciji i ima 20 osvojenih bodova.