KALINIĆEV GOL NIJE USPIO SPASITI ATLETICO: Madriđani ispali u osmini finala ; SUPERKUP – RONALDO PRESUDIO MILANU: Juventus nastavio dominaciju nad Rossonerima

nogometni.net 17. siječnja 2019 0

Atletico Madrid i Girona odigrali su uzvratnu utakmicu osmine finala španjolskog Copa del Rey. Uzvrat se igrao na Wandi Metropolitano, nakon što je prva utakmica završila 1-1, a gosti su izborili četvrtfinale nakon remija 3-3 zbog pogotka u gostima.

Atleticu nije dugo trebalo da preuzme vodstvo i zakorači u četvrtfinale. Igrala se 12. minuta kada je Diego Godin sjajnom loptom s pola igrališta pronašao Nikolu Kalinića. Hrvatski napadač je silovito opalio i vratar Girone nije imao šanse.

Međutim, tu su tek počela uzbuđenja u Madridu. Prvo je Girona napravila preokret pogocima Fernandeza (37.) i Stuanija (59.) i činilo se da je pitanje prolaska riješeno. Međutim, Atletico je imao snage za još jedan preokret. Prvo je Correa smanjio na 2-2 u 66., ne bi li Griezmann postigao pogodak u 84.

Kada se već činilo da je sve gotovo, dogodio se novi šok. Girona je samo četiri minute kasnije postigla svoj treći pogodak – u 88. je Doumbija svladao Adana i izborio četvrtfinale svojoj momčadi.

Juventus je u Saudijskoj Arabiji bio bolji od Milana i osvojio trofej Talijanskog superkupa

Momčad Juventusa osvajač je Talijanskog superkupa, nakon što je s minimalnih 1-0 pobijedila Milan u Jeddahi.

Jedini pogodak na utakmici pao je u 61. minuti, nakon duge akcije Juventusa. Miralem Pjanić poslao je sjajnu loptu u šesnaesterac gdje je Ronaldo bio usamljen i nije imao problema glavom pospremiti loptu u mrežu.

U 73. minuti je Franck Kessie zaradio direktni crveni karton zbog naguravanja, što je do kraja smanjilo šanse Rossonera za preokret. Juventus je tako osvojio svoj prvi trofej u 2019., a riječ je o čak šestom uzastopnom porazu Milana od Juventusa.