Manchester City u derbiju prvenstva savladao Liverpool, Santi Cazorla s dva pogotka donio bod Villarrealu protiv Real Madrida

nogometni.net 4. siječnja 2019 0

Nogometaši Manchester Cityja slavili su na svom terenu u derbiju 21. kola protiv Liverpoola rezultatom 2:1.

Susret koji je okarakteriziran i kao derbi prvenstva s obzirom da su se sastale prve dvije ekipe na tablici Premiershipa opravdao je očekivanja. Viđena je otvorena utakmica na obje strane, a više razloga za slavlje su imali domaći igrači.

City je poveo u 40. minuti. Bernardo Silva je pronašao Sergija Aguera koji iskosa sa lijeve strane zakucava loptu u bliži ugao Alissonovog gola za 1:0.

Igrala se 64. minuta kada je viđena najljepša akcija na utakmici. Trent Alexander-Arnold je ubacio sa desne strane, Andrew Robertson je prebacio loptu do Roberta Firmina koji je poslao loptu u praznu mrežu za 1:1.

Radost gostiju trajala je samo osam minuta. Građani su napravili brzu kontru, Raheem Sterling je pronašao Leroyja Sanea koji sa ivice kaznenog prostora šutira precizno i pogađa od stativu za konačnih 2:1.

Do kraja susreta viđeno je još nekoliko prilika, a obje ekipe su imale po jednu stopostotnu. Aguero je u 82. minuti izašao sam na Allisona, zaobišao ga je, ali je brazilski golman čudesno uspio ipak intervenirati i odbiti loptu u korner.

U 85. minuti nakon kornera Georginio Wijnaldum je iz peterca šutirao iz voleja nakon loše intervencije Edersona, ali je jedan igrač domaće ekipe izbio loptu sa gol-linije.

City je ovom pobjedom prišao vodećem Liverpoolu na samo četiri boda zaostatka, te je sada utrka za titulu ponovo otvorena.

U posljednjem susretu 17. kola španjolske La Lige Villarreal je dočekao Real Madrid, a susret je završen podjelom bodova rezultatom 2:2.

Villarreal je poveo već u 4. minuti susreta kada je Samuel Chukwueze uposlio Santija Cazorlu koji sa ruba kaznenog prostora šutira precizno iz prve i matira Thibauta Courtoisa za 1:0.

Samo tri minute kasnije Kraljevi su izjednačili. Lucas Vazquez je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu, a Karim Benzma glavom pogađa za 1:1.

Već u 20. minuti susreta Real je preokrenuo rezultat i poveo. Toni Kroos je izveo slobodan udarac sa dese strane, a Raphael Varane glavom pogađa mrežu loše postavljenog Sergija Asenja za 2:1.

Real je u 33. minuti postigao i treći pogodak, ali je Luka Modrić pogodio nakon ofsajda, te je pogodak opravdano poništen.

Činilo se da će Kraljevi osvojiti sva tri boda na ovom meču, ali je Santi Cazorla postao junak Žute podmornice, te je u 82. minuti pogodio glavom za 2:2 nakon ubačaja Pabla Fornalsa sa lijeve strane.