Manchester United pobijedio Tottenham: Rashford pogodio, De Gea briljirao na golu ; Real Madrid prelijepim golovima srušio Betis

nogometni.net 14. siječnja 2019 0

Nogometaši Manchester Uniteda su u derbiju 22. kola engleskog Premiershipa slavili na gostovanju kod Tottenhama rezultatom 1:0.

Derbi je opravdao očekivanja svih ljubitelja nogometa. Viđeno je mnoštvo prilika, a pogodak odluke je pao u 44. minuti kada je Paul Pogba sjajno uposlio Marcusa Rashforda, a napadač Crvenih vragova preciznim udarcem matira Huga Llorisa za 1:0.

Ipak, junak utakmice bio je David De Gea. Golman Uniteda je odigrao najbolju utakmicu ove sezone, sakupio čak jedanaest maestralnih odbrana, većinom nogama, a nakon duela sa njim za glavu su se hvatali Harry Kane, Dele Alli, Toby Alderweireld, Fernando Llorente…

I Lloris je na drugoj strani nekoliko puta sjajno intervenirao nakon udaraca Paula Pogbe koji je imao tri odlične prilike tokom susreta, te je meč mogao vrlo lako završiti i sa barem pet, šest pogodaka.

Real Madrid je izbjegao novi kiks i slavio na nezgodnom gostovanju kod Real Betisa savladavši ga rezultatom 2:1 u 19. kolu La Lige.

Madriđani su u meč ušli pod velikim pritiskom pošto su u posljednja dva kola upisali poraz (Real Sociedad 0:2) i remi (Villarreal 2:2), ali večeras su uspjeli slaviti golom Danija Ceballosa u finišu meča.

Izgledalo je da Real neće imati velikih problema kada je Luka Modrić postigao eurogol za 1:0 u 13. minuti. Bio je to Modrićev 15. gol za Real, a interesantno je da je 13 golova za Galacticose postigao udarcem izvan šesnaesterca.

Ipak, Betis se pokazao kao težak protivnik, što nije iznenađenje. Ipak se radi o timu koji je prvi vrhu tablice i koji je ove sezone savladao Barcelonu u gostima.

Gol za domaćina postigao je Sergio Canales u 67. minuti, ali sreću Realu i veliko olakšanje treneru Santiagu Solariju donio je rezervista Ceballos golom iz slobodnog udarca u 88. minuti.

Real je ovom pobjedom zadržao četvrto mjesto na tablici, dok je Betis sada na sedmom mjestu nakon što je upisao treći meč bez trijumfa u ligi.

Nogometaši Barcelone su upisali rutinsku pobjedu u 19. kolu španjolske La Lige.

Lider prvenstva je slavio na Nou Campu protiv Eibara rezultatom 3:0. Već u 19. minuti Luis Suarez je pogodio na Coutinhovu asistenciju, a potom je početkom drugog poluvremena Barca završila posao.

Najprije je u 53. minuti Lionel Messi pogodio na Suarezovu asistenciju, a Urugvajac je svoju sjajnu partiju okrunio drugim pogotkom u 59. minuti meča.

Barca je na ovaj način upisala šestu uzastopnu pobjedu, dok je Eibar poražen prvi put nakon četiri uzastopna remija.