Wolverhampton napravio senzaciju i izbacio Liverpool iz FA Cupa

nogometni.net 8. siječnja 2019 0

Nogometaši Wolverhamptona napravili su senzaciju i izbacili Liverpool iz FA Cupa rezultatom 2:1, te na taj način prošli u šesnaestinu finala ovog natjecanja.

Prva nevolja Kloppovu ekipu je zadesila na samom startu susreta kada se Dejan Lovren povrijedio, te je od 6. minute na terenu bio 16-godišnji Ki-Jana Hoever koji je tako postao najmlađi igrač Redsa koji je zaigrao u FA Cupu.

Wolverhampton je poveo u 38. minuti. Diogo Jota je ukrao loptu na centru i dodao je Raulu Jimenezu koji je pretrčao skoro 50 metara i potom matirao Simona Mignoleta za 1:0.

Redsi su do izjednačenja stigli u 51. minuti susreta kada je Divock Origi s ruba kaznenog prostora lijevom nogom zakucao loptu u mrežu domaće ekipe za 1:1.

Ipak, samo četiri minute kasnije Ruben Neves je golčinom sa 25 metara pogodio za, ispostavit će se, konačnih 2:1 i prolazak Wolvesa u šesnaestinu finala FA Cupa.

Pobjedom Wolvesa protiv Liverpoola završeno je 3. kolo engleskog FA cupa, a odmah nakon te utakmice izvučeni su parovi naredne runde koja će donijeti veliki derbi između Arsenala i Manchester Uniteda.

Arsenal je u subotu pobijedio Blackpool u gostima rezultatom 3:0, a većih problema nije imao ni Manchester United koji je s pola snage pobijedio Reading na Old Traffordu. Ove dvije ekipe sastat će se u 4. kolu, što je ujedno i derbi naredne faze najmasovnijeg nogometnog natjecanja u Engleskoj, a susret se igra 25. siječnja.

Ovo će ujedno biti i duel ekipa s najviše osvojenih FA cupova u povijesti s obzirom na to da Arsenal ima 13. titula, a United jednu manje.

Manchester City će igrati protiv Burnleyja na svom terenu, dok će Chelsea čekati boljeg iz ponovljenog duela Sheffielda i Lutona. Crystal Palace će na svom terenu ugostiti Tottenham, a vrijedi izdvojiti i duel između Millwalla i Evertona.