Juventus u 93. minuti ostao bez pobjede protiv Parme, Messi spasio Barcelonu poraza od Valencije

nogometni.net 3. veljače 2019 0

Nogometaši Juventusa i Parme podijelili su bodove na Allianzu u okviru 22. kola Serije A odigravši neriješeno 3:3. Stara dama je tako prekinula niz od tri uzastopne pobjede, dok je Parma nastavila pružati promjenjive partije.

Domaći su apsolutno dominirali u prvom poluvremenu, imali čak 76 posto posjeda lopte u svojim nogama i stvorili bezbroj prilika.

Nagrada je stigla u 36. minuti kada je Ronaldo doveo Juve u vodstvo na asistenciju Matuidija. Do odlaska na odmor nije bilo promjena, a potom je u nastavku uslijedila prava golijada.

Prvo je Rugani iskoristio slučajnu asistenciju Ronalda u 62. minuti i udvostručio prednost Stare dame, ali dvije minute kasnije Barilla sjajno postiže gol glavom za Parmu.

Golovi su padali kao na traci. Već u 66. minuti raspoloženi Ronaldo postiže svoj drugi gol na sjajno ubacivanje Mandžukića, a potom je Gervinho smanjio matiravši domaćeg golmana atraktivnom petom.

Konačnih 3:3, kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, postavio je odlični Gervinho u 93. minuti. Juventus je ostao na vodećoj poziciji Serije A s devet bodova više od drugoplasiranog Napolija, dok je Parma na 12. mjestu.

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 22. kola Serije A ekipu Sampdorije i tako se vratili pobjedama nakon remija s Milanom u prošlom kolu.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u samo dvije minute prvog poluvremena. Prvo je Milik doveo domaće u vodstvo u 25. minuti isprativši loptu koju je u srce šesnaesterca poslao Callejon. Već u narednom napadu Insigne se odlično snalazi na rubu šesnaesterca i upućuje nebranjen udarac te tako udvostručuje prednost.

U nastavku meča viđen je znatno lošiji nogomet, a nešto agilnija bila je Sampdoria, koja ova sezone igra vrlo dobro te je u borbi čak i za Ligu prvaka. Najbolju priliku u drugom poluvremenu propustio je Gabbiadini u 73. minuti, a u samom finišu Verdi je udarcem s bijele točke postavio konačnih 3:0.

Nogometaši Barcelone i Valencije podijelili su bodove na Camp Nouu u okviru 22. kola La Lige odigravši neriješeno 2:2. Katalonci su tako prekinuli niz od osam uzastopnih pobjeda, dok su Šišmiši zaustavljeni nakon dva vezana trijumfa.

U prvom poluvremena domaći su imali očekivano daleko veći posjed lopte, ali je s obje strane viđeno nekoliko velikih šansi.

Valencia je sredinom prvog poluvremena došla i do vodstva kada je Gameiro okrunio sjajnu akciju i asistenciju Rodriga.

Samo osam minuta kasnije novi šok za domaće. Dosuđen je penal za goste, a siguran je bio Parejo za velikih 0:2.

Ipak, šest minuta prije odlaska na odmor novi penal, ovaj put za domaće. Messi je bio siguran i tako ostavio Barcu u igri.

Identično kao u prvom dijelu, igralo se i u nastavku. Sijevale su šanse s obje strane, a domaći su kontrolirali posjed lopte.

Iz jedna takve prilike Barca je došla do izjednačenja. Vidal je uposlio Messija koji se sjajno oslobađa čuvara i s velike udaljenosti šalje neobranjiv udarac za 2:2. Do kraja meča nije bilo promjena pa je ostalo neriješeno, što je bio i najrealniji ishod ovog meča.

Barcelona je ostala na prvom mjestu s šest bodova više u odnosu na drugoplasirani Atletico, koji ima i utakmicu manje. Valencia je preskočila Real Sociedad i sada je na sedmoj poziciji.