KUP KRALJA Barcelona i Real remizirali, PREMIERSHIP Manchester City slavio kod Evertona i izjednačio se s Liverpoolom na vrhu

nogometni.net 7. veljače 2019 0

Barcelona i Real remizirali su na Camp Nouu u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja odigravši 1:1 pa će odluka o putniku u finale pasti u revanšu, koji se igra krajem veljače u Madridu.

Real je bolje otvorio utakmicu i već u petoj minuti Marc-Andre ter Stegen je imao dobru obranu nakon opasnog udarca Tonija Kroosa. Već u narednom napadu bilo je 0:1 nakon gola Lucasa. Prethodno se sjajno u domaćem šesnaestercu snašao Karim Benzema. Uposlio je Lucasa, koji gotovo neometano posprema loptu u mrežu za 0:1.

Barcelona se probudila tek nakon primljenog gola i krenula žestoko po izjednačenje. Ipak, na prvu veliku priliku čekali su sve do 32. minute kada je Ivan Rakitić nakon centaršuta iz slobodnog udarca pogodio prečku. Posljednju veliku šansu prije odlaska na odmor propustio je Luis Suarez sjajnim udarcem u 35. minuti, ali je Keylor Navas fantastično intervenirao pa je ostalo 0:1 nakon prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko uzbuđenja kao u prvom, a domaći su apsolutno kontrolirali igru. Imali su veliki posjed lopte u svojim nogama, nekoliko opasnih prijetnji, a nagrada je stigla u 57. minuti.

Do Suareza je stigla lopta nakon jednog napada te je Urugvajac iskoristio priliku i uputio brzi udarac. Pogodio je stativu, a lopta se odbila do Malcolma, koji neumoljivo trese mrežu za veliko slavlje domaćih navijača. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog meča polufinala Kupa kralja.

Revanš se igra na stadionu Santiago Bernabeuu u Madridu 27. veljače

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Goodison Parku u okviru 27. kola Premiershipa ekipu Evertona rezultatom 2:0 i tako potvrdili da je nedavni poraz od Newcastlea bio samo izuzetak u nizu trijumfa.

Građani su od početka krenuli žestoko, a prvu veliku priliku propustio je Laporte u 16. minuti, kada je nakon kornera bio neprecizan iz dobre situacije. Tri minute kasnije Aguero je mogao postići lijep pogodak, ali je njegov udarac zaustavila prečka.

Ipak, spasa za domaće nije bilo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Silva je savršeno izveo slobodni udarac, a raspoloženi Laporte je najviše skočio i zatresao mrežu za 0:1. To je ujedno bio i rezultat nakon prvih 45 minuta.

U nastavku znatno lošija utakmica. Vrijedi izdvojiti tek još jednu priliku Aguera u 58. minuti, dok Everton niti jednom ozbiljnije nije zaprijetio ekipi Pepa Guardiole. Konačnih 0:2 postavio je Gabriel Jesus u 97. minuti.

Manchester City se s večerašnjom pobjedom izjednačio s Liverpoolom na vrhu tablice Premiership, s tim što Redsi imaju jednu utakmicu manje. Everton je na devetoj poziciji.