Manchester City demolirao Chelsea (6:0), nezaustavljivi Aguero stigao rekord Shearera ; Nantes se oprostio od Emiliana Sale, ali doživio nevjerovatan poraz od Nimesa

nogometni.net 10. veljače 2019 0

Ekipa Manchester Cityja demolirala je Chelsea u meču 26. kola engleskog Premiershipa na svom terenu rezultatom 6:0.

Da se Chelsea neće dobro provesti na Etihadu bilo je jasno već u četvrtoj minuti kada je Sterling pogodio za rano vodstvo Građana. Samo četiri minute nakon toga, Aguero je imao veliku priliku da postigne drugi pogodak, ali je sa svega nekoliko metara šutirao pored gola.

Ipak, Argentinac se u 13. minuti iskupio za veliki promašaj. Nakon jedne akcije Cityja Aguero je uzeo loptu na 25 metara od gola Chelseaja i fantastičnim udarcem pogađa dalje ugao golmana Arrizabalage za veliko slavlje domaćih navijača. Samo šest minuta nakon toga Aguero postiže svoj drugi, a za City treći pogodak, a potpuni potop Plavaca u prvom poluvremenu zaključio je Gundogan u 25. minuti kada udarcem s nekih 20 metara povećava na 4:0.

Vidno šokirani gostujući igrači pokušali su preko Pedra i Higuaina smanjiti vodstvo Manchester Cityja, ali nisu uspjeli, pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom aktuelnog prvaka od 4:0.

U 56. minuti Azpilicueta je srušio Sterlinga, a Aguero postiže treći pogodak za Manchester City. Tim pogotkom Aguero je sa 159 golova postao najbolji strijelac u ligaškim utakmicama za Manchester Cityja, a izjednačio se i sa legendarnim Alanom Shearerom po broju hat-trickova u Premiershipu (11).

Konačnih 6:0 postavio je Sterling u 80. minuti za potpuni potop Chelseaja.

Nakon ovog poraza, sudbina talijanskog stručnjaka na klupi Chelseaja Maurizija Sarrija je pod velikim upitnikom, a vlasnik Plavaca Roman Abramovič mogao bi se već nakon jedne nepune sezone zahvaliti bivšem treneru Napolija.

Ovim porazom Chelsea je pao na šest mjesto Premiershipa sa 50 bodova, koliko ima i Arsenal, dok je na četvrtoj poziciji Manchester United koji ima 51 bod. Prvi je Manchester City koji ima 65 bodova, koliko i Liverpool, ali i utakmicu više

Nogometaši Tottenhama savladali su Leicester u 26. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 3:1.

Tottenham je u vodstvo stigao u 33. minuti kada je Davinson Sanchez pogodio na asistenciju Christiana Eriksena. Nakon tačno sat vremena arbitar Mike Oliver je dosudio penal za goste, a Jamie Vardy je ušao u igru umjesto Demaraija Grayja kako bi ga izveo, no njegov udarac je sjajno zaustavio Hugo lloris.

Taj promašaj kažnjen je tri minute kasnije kada Eriksen postiže prelijep pogodak za 2:0. Tračak nade gostima donio je Vardy koji se u 76. minuti iskupio za promašen penal, ali je Heung-Min Son u 90+1. minuti ovjerio pobjedu Spursa rezultatom 3:1.

Zanimljivo, Tottenham je i dalje jedina ekipa u ligi koja nije remizirala, te na kontu ima 20 pobjeda i šest poraza.

Ekipa Nantesa koju s klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić doživjela je šokantan poraz od Nimesa u susretu 24. kola rezultatom 4:2, a ovaj meč ujedno je bio i oproštaj od bivšeg napadača ovog kluba Emiliana Sale koji je stradao u tragičnoj avionskoj nesreći.

Sala je sredinom januara napustio Nantes i u transferu vrijednom 17 miliona eura pojačao Cardiff, a kada se iz Velsa vratio u Francusku kako bi se pozdravio sa svojim bivšim saigračima, na letu koji ga je vraćao na Otok zajedno s pilotom nestao je između Francuske i Engleske.

Potraga je završena nakon tri dana s obzirom na to da je procijenjeno da Sala i pilot gotovo sigurno nisu preživjeli, a ubrzo su brojne svjetske zvijezde donirale novac kako bi se nastavila privatna potraga. Upravo kroz privatnu potragu dvije sedmice nakon nesreće pronađena je olupina smrskanog aviona, a u njoj je identificirano tijelo Emiliana Sale.

Prije utakmice domaći navijači i igrači odali su posljednju počast Sali, a meč protiv Nimesa igrali su u crnim dresovima na kojima je bilo ispisano njegovo ime.

Što se same utakmice tiče, Nantes je doživio nevjerovatan poraz od Nimesa. Na poluvremenu je ekipa Vahida Halilhodžića imala prednost od 2:0 golovima Coulibalyja i Majeeda, ali u drugom poluvremenu kao da su nestali s terena.

Prvo je Guillaume u 47. minuti pogodio za 1:2, da bi Bobichon u 69. mintui poravnao na 2:2. Ferri u 85. minuti donosi veliki preokret gostima, a konačnih 4:2 postavlja Thioub u 89. minuti.

Sjajan meč odigran je i u Montpellieru gdje je Monaco remizirao rezultatom 2:2. Martins je doveo goste u vodstvo, ali je Laborde u 66. minuti poravnao na 1:1. Falcao je vratio prednost Monacu u 82. minuti i činilo se da će osvojiti tri boda, ali u 90. minuti Delort s penala postavlja konačnih 2:2.