Sjajni Lyon zadao prvi poraz moćnom PSG-u u velikom derbiju ; MADRID RAZBIO ALAVES I PRIBLIŽIO SE ATLETICU

nogometni.net 4. veljače 2019 0

Lyon i PSG odigrali su veliki derbi 23. kola francuskog nogometnog prvenstva

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na svom terenu pobijedio vodeći Paris Saint-Germain sa 2-1 (1-1) i tako mu nanio prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.

Parižani su dobro započeli utakmicu i preko Angela Di Marije poveli već u 7. minuti. U 33. minuti Lyon je izjednačio, kad je Moussa Dembele iskoristio pogrešnu procjenu vratara Areole koji je krenuo na ubačenu loptu, ali je francuski napadač skočio ispred njega i bez poteškoća glavom poslao loptu u mrežu.

Konačnih 2-1 za domaće postavio je kapetan Lyona Nabil Fekir iskoristivši opravdano dosuđeni kazneni udarac.

Nimes i Montpellier su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaćin je poveo u drugoj minuti golom Loica Mandrea, a izjednačio je Andy delort u 73. minuti.

U susretu 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Deportivo Alaves sa 3-0, a za iznenađenje kola pobrinuo se Real Betis koji je pobijedio Atletico Madrid sa 1-0.

Četvrtu uzastopnu ligašku pobjedu ‘Kraljevskom klubu” donijeli su Karim Benzema (30), Vinicius Junior (80) i Mariano Doaz (90). Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je cijeli susret.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Real Betis koji je pobijedio Atletico Madrid sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Sergio Canales u 65. minuti iz jedanaesterca. Atletico je pobjedom mogao iskoristiti kiks Barcelone i približiti se Kataloncima na tri boda zaostatka, no sada je ugrozio i drugo mjesto jer se Real približio na dva boda zaostatka.