Bayern pregazio Mainz, James postigao hat-trick ; Everton pobijedio Chelsea , Liverpool savladao Fulham

nogometni.net 17. ožujka 2019 0

Nogometaši Bayerna demonstrirali su silu u 26. kolu njemačke Bundeslige savladavši Mainz rezultatom 6:0

Bavarci su postigli po tri pogotka u oba poluvremena. Već u 3. minuti Robert Lewandowski je pogodio za 1:0, a potom je James Rodriguez u 33. udvostručio prednost.

Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Kingsley Coman u 39. minuti susreta.

Na početku drugog poluvremena James je stigao do hat-tricka. Najprije je pogodio u 51., a potom i u 55. minuti za 5:0.

Konačnih 6:0 postavio je Alphonso Davies u 70. minuti. Kanadskom tinejdžeru ovo je bio prvi pogodak u dresu Bayerna u karijeri.

Nogometaši Evertona su u 31. kolu engleskog Premiershipa savladali Chelsea rezultatom 2:0.

Chelsea je odigrao jednu od najlošijih utakmica ove sezone u domaćem prvenstvu, što je domaćin na Goodisonu iskoristio i stigao do trijumfa koji im garantuje miran finiš sezone bez brige o borbi za opstanak.

Pogoci su postignuti u drugom poluvremenu. Najprije se nakon kornera Richarlison najbolje snašao i glavom pospremio loptu u mrežu u 49. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Gylfi Sigurdsson u 72. minuti.

Marcos Alonso je napravio penal nad Richarlisonom, Islanđanin je šutirao, Kepa arrizabalaga odbio loptu nazad do Sigurdssona koji je šalje u mrežu za konačnih 2:0.

Nogometaši Liverpoola teže od očekivanog su slavili na gostovanju kod Fulhama u 31. kolu engleskog Premiershipa.

Redsi su u finišu susreta na Craven Cottageu stigli do tri boda i na taj način ostali u utrci sa Manchester Cityjem za titulu prvaka Engleske.

U 26. minuti Sadio Mane i Roberto Firmino su odigrali dupli pas, a Senegalac je doveo Redse u vodstvo rezultatom 1:0.

U 74. minuti Ryan Babel je poravnao rezultat na 1:1, a James Milner je iz penala u 81. minuti postavio konačnih 2:1.

Liverpool je ovom pobjedom ponovo zauzeo lidersku poziciju na tablici.