Liverpool u fantastičnom meču porazio Burnley , Arsenal zaustavio Unitedovu strašnu seriju

nogometni.net 10. ožujka 2019 0

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Anfieldu u okviru 30. kola Premiershipa ekipu Burnleya rezultatom 4:2 i tako nastavili igrati u ritmu “remi u gostima, pobjeda kući”.

Međutim, nije tako dobro počelo po Redse budući da je Ashley Westwood postigao fantastičan pogodak iz kornera, koji donekle na dušu ide i golmanu Alissonu.

Slavlje gostiju trajalo je svega 13 minuta. Lopta je nakon prodora Mohameda Salaha dosta sretno stigla do Roberta Firmina, koji je lagano posprema u mrežu za izjednačenje.

Nakon pola sata igre Liverpool je preokrenuo rezultat. Ponovo je Salah bio u prodoru, srušen je u šesnaestercu, a lopta dolazi do Sadija Manea, koji koristi slobodan prostor i lijepo plasira loptu u mrežu za 2:1. Ujedno je to bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku se igralo znatno slabijim intenzitetom, a susret je bio riješen u 67. minuti. Gosti su napravili grešku, Salah krenuo u brzu kontru, ponovo je bio srušen, a lopta ovaj put dolazi do sjajnog Firmina. Brazilac je postigao svoj drugi gol na meču za 3:1.

I kada su svi očekivali kraj meča pala su još dva pogotka. Prvo je Johann Gudmundsson smanjio na 3:2, a onda je odlični Mane postavio konačnih 4:2.

Liverpool je na drugom mjestu Premiershipa s bodom zaostatka u odnosu na lidera Manchester Cityja, dok je Burnley na 17. poziciji.

Nogometaši Chelseaja i Wolvesa podijelili su bodove na Stamford Bridgeu u okviru 30. kola Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Chelsea je tako ostao bez novog trijumfa nakon pobjeda nad Tottenhamom i Fulhamom u prošla dva kola, dok su Wolvesi nastavili igrati u promjenjivom ritmu.

Prvo poluvrijeme današnje utakmice će vrlo brzo zaboraviti svi koji su gledali susret, a vrijedi istaći da gosti nisu uputili niti jedan šut prema domaćem golmanu.

U nastavku znatno bolja utakmica, a tome je doprinio vodeći pogodak Wolvesa u 56. minuti. Raul Jimenez je sjajno istrčao kontru i majstorski savladao Kepu Arrizabalagu za 0:1.

Krenuo je Chelsea potom žestoko po izjednačenje. Već u četiri naredne minute od primljenog gola promašili su dvije sjajne prilike. Istakao se golman Rui Patricio, koji je prvo fantastično obranio udarac Gonzala Higuaina, a onda i Pedra.

Veliku priliku za gol domaćih propustio je i Ruben Loftus-Cheek u 70. minuti, ali je ponovo Patricio refleksno intervenirao.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Chelsea je uspio izjednačiti. Heroj je bio Eden Hazard, koji je uputio udarac s ruba šesnaesterca za izbjegavanje poraza i konačnih 1:1. Chelsea je na šestom mjestu Premiershipa, dok su Wolvesi na sedmoj poziciji.

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Emiratesu u okviru 30. kola Premiershipa ekipu Manchester Uniteda rezultatom 2:0 i tako se vratili pobjedama nakon remija s Tottenhamom u prošlom kolu.

S druge strane, zaustavljena je Unitedova strašna serija budući da su Crveni vragovi doživjeli tek prvi poraz u ligi od dolaska Ole Gunnara Solksjera na klupu, a prekinut je i niz od devet uzastopnih pobjeda u gostima.

Izuzetno uzbudljivo prvo poluvrijeme otvorio je Romelu Lukaku sjajnim udarcem već u devetoj minuti, kada je pogodio prečku Arsenalovog gola.

Kazna je uslijedila samo tri minute kasnije. Granit Xhaka je uputio udarac iz daljine, lopta je imala čudnu putanju, prevarila golmana i završila u mreži.

Krenuo je United žestoko po izjednačenje. Fred je u 19. minuti pogodio stativu, a Bernd Leno je u 36. sjajnom odbranom zaustavio obećavajući udarac Lukakua pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 1:0.

Da ovo nije dan Lukakua, potvrđeno je i šestoj minuti nastavka, kada ga je opet zaustavio Leno. Kao preslikano iz prvog dijela, uslijedila je nova kazna. Ovaj put je Fred povukao protivnika na pod, a sudija Jonathan Moss dosudio penal. Pierre-Emerick Aubameyang je hrabro izveo penal po sredini gola i udvostručio prednost Arsenala.

Od Uniteda više nismo ništa vidjeli, a na kraju su dobro i prošli budući da je Alexandre Lacazette u 71. minuti bio neprecizan iz dobre situacije pa promjene rezultata više nije bilo. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je odigrao odlično svih 90 minuta u dresu pobjedničke ekipe.

Arsenal je s večerašnjom pobjedom ujedno i prestigao United na tablici Premiershipa. Sada su Topnici na četvrtom, a Crveni vragovi na petom mjestu s dva boda manje od današnjeg rivala.