MARSEILLE NA PRAGU LIGE PRVAKA ; BADELJ I LAZIO SVE DALJE OD EUROPE: Fiorentina zaustavila nebesko-plave, kiksao i Napoli

nogometni.net 11. ožujka 2019 0

Nogometaši Marseillea u susretu su 28. kola francuskog prvenstva svladali su na svom Velodromeu Nicu sa 1-0 (0-0) i to pogotkom donedavnog igrača Nice Marija Balotellija u 61. minuti. Hrvatski reprezentativni stoper Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 mi nuta za Marseille koji se nalazi na četvrtoj poziciji ljestvice sa 47 bodova, dok je Nice deveta sa 40 bodova.

Ranije u nedjelju je hrvatski stoper Mateo Pavlović isključen u 73. minuti u 2-2 remiju Angersa na gostovanju kod Montpelliera. Domaći su vodili 2-0 golovima Delorta (3) i Slitija (16) da bi gosti s igračem manje stigli do boda preko Fulginija (80) i Bahokena (90+2).

Angers je 12. sa 35 bodova, a Montpellier sedmi sa 42. Lille se učvrstio na drugom mjestu 1-0 pobjedom na gostovanju kod Saint-Etiennea golom Pepea (87) u završnici dvoboja. Lille sada ima 57 bodova, 14 manje uz dvije utakmice više od vodećeg Paris SG-a, ali sedam više od trećeg Lyona. Saint-Etienne je šesti sa 43 boda.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina i Lazio igrali su 1-1 (0-1). Goste je u vodstvo doveo Immobile (23), a poravnao je Muriel (61).

Hrvatski veznjak Milan Badelj igrao je za Lazio od 68. minute. Osmi Lazio sada ima 42 boda, dva manje od Rome, Torina i Atalante, dok je Fiorentina 10. sa 37 bodova.

Drugoplasirani Napoli nije uspio kao gost svladati Sassuolo odigravši 1-1 (0-0). Domaći su poveli preko Berardija (52), a goste je poraza spasio Insigne (86). Napoli sada ima 57 bodova, čak 18 manje od vodećeg Juventusa, a šest više od trećeg Milana, odnosno sedam više od četvrtog Intera.

Ranije u nedjelju Bologna je svladala Cagliari sa 2-0 (1-0), a prvi gol pao je iz penala u 34. minuti kojeg je skrivio Filip Bradarić zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Siguran realizator bio je Erick Pulgar, a drugi pogodak zabio je Roberto Soriano (77). Bradarić je igrao do 71. minute za Cagliari, dok je Darijo Srna odigrao cijeli susret.

Četvrtoplasirani Inter pobijedio je slabašni SPAL sa 2-0 (0-0) golovima Politana (67) i Gagliardinija (77), ali loša vijest za hrvatsku reprezentaciju je što je veznjak “nerazzurra” Marcelo Brozović zbog ozljede butnog mišića desne noge zamijenjen u 42. minuti, dok je Ivan Perišić ostao na klupi za pričuve.

Atalanta je u gostima dobila Sampdoriju sa 2-1 (0-0), a hrvatski veznjak Mario Pašalić sudjelovao je u akciji kod pobjedničkog pogotka, kojeg je u 77. minuti zabio Robin Gosens. Pašalić je ušao u 73. minuti za Atalantu, a u 77. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom obranio golman domaćina. No, u nastavku akcije Robin Gosens zabija za pobjedu gostiju.