NIKO KOVAČ I BAYERN NA KOLJENIMA: Borussija ponovno prva ; pobjeda Juventusa

nogometni.net 30. ožujka 2019 0

Bayern je u 27. kolu njemačke Bundeslige stigao na gostovanje kod Freiburga i odigrao 1:1. Domaći su iznenadili Bavarce već u 3. minuti kada je Holer pogodio za 1:0. Bayern je već u 22. minuti izjednačio na 1:1, a strijelac je bio Robert Lewandowski, a bio je ovo i rezultat prvog poluvremena. U nastavku je Bayern napadao, ali nije stigao do drugog gola pa je na kraju ostalo 1:1.

Borussia Dortmund je na svom terenu dočekala ekipu Wolfsburga i upisala pobjedu rezultatom 2:0. Iako se očekivalo da će Žuti od prve minute krenuti na gol Wolfsburga, u prvom poluvremenu Borussija nije uputila niti jedan udarac u okvir gostiju, a na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Borussija se dosta mučila tijekom cijele utakmice, a onda je u 91. minuti dosuđen slobodan udarac na rubu šesnaesterca, a Paco Alcacer je pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača. U 94. minuti Alcacer stiže do svog drugog gola i ovjerava pobjedu Borussije.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić nastavio je sa sjajnim igrama za Hoffenheim upisavši u domaćoj pobjedi nad Bayerom (4-1) gol i asistenciju.

Kramarić je asistirao Belfodilu za prvi gol na utakmici u 10. minuti, a potom je postigao i zadnji gol na dvoboju u 79. minuti. Kramariću je to 14. prvenstveni gol sezone, a na ljestvici strijelaca Bundeslige ispred njega su samo Lewandowski (Bayern) s 18 golova, te Jović (Eintracht) i Reus (B. Dortmund) s po 15. Hrvatskom napadaču je to 47. gol u dresu Hoffenheima, čime je postao, uz Salihovića, najbolji strijelac u klupskoj povijesti.

Inače, dva je gola za domaće upisao Belfodil (10, 61), dok je Bender upisao autogol (51), a Volland (17) je zabio za Bayer. Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za Bayer. Hoffenheim je pobjedom došao na osmo mjesto s 41 bodom, samo bod manje od Bayera na sedmoj poziciji.

Momčad iz Torina mučila se bez Cristiana Ronalda, ali tu je bio Mario Mandžukić

Juventus je imao težak susret, ali je uspio savladati Empoli s 1:0 u 29. kolu talijanske Serie A. Juventus ugostio Empoli bez ozlijeđenog Cristiana Ronalda, a neposredno prije početka utakmice ozlijedio se i Dybala.

Oslabljeni torinski sastav ipak je na kraju svejedno došao do nove pobjede, ali nije tako glatko išlo. Empoli se poprilično dobro nosio sa domaćom ekipom, Rade Krunić je bio zapažen i imao je dva-tri pokušaja, dok je Juve slabo odigrao prvih 45 minuta pa i do 72. minute nije djelovalo kao da Stara dama može do gola, a onda se ukazao Moise Kean.

Moise Kean je mladić o kojem se jako puno govori u posljednje vrijeme i s razlogom. Novopečeni talijanski reprezentativac je u 69. minuti ušao u igru, a u 72. je na asistenciju Mandžukića zabio za nova tri boda domaće ekipe.