TRI UTAKMICE Spektakl u Premiershipu: Nestvaran preokret West Hama, viđeno čak 14 pogodaka ; pobjeda Real Madrida , Ekipa Athletic Bilbaoa porazila je Atletico Madrid

nogometni.net 16. ožujka 2019 0

U skraćenom 31. kolu engleskog Premiershipa odigrane su prve tri utakmice na kojima je viđeno čak 14 pogodaka.

U ovom kolu odigrat će se samo pet utakmica s obzirom na to da se danas također igraju i utakmice FA cupa, a tri meča koja su počela od 16:00 sati donijela su pravi spektakl ljubiteljima Premiershipa.

Utakmicu dana na Olimpijskom stadionu u Londonu odigrali su West Ham i Huddersfield, a iako su gosti do 75. minute imali vodstvo od 3:1, Čekičari su na kraju osvojili tri boda. Noble je u 15. minuti pogodio za vodstvo West Hama s bijele točke, ali samo dvije minute nakon toga Bacuna je poravnao na 1:1.

U 30. minuti Ahearne-Grant pogađa za potpuni preokret Huddersfielda koji se već oprostio od Premiershipa, a isti igrač u 65. minuti pogađa za 3:1 i činilo se da je donio pobjedu svojoj ekipi.

Ipak, trener West Hama Manuel Pellegrini na teren je ubacio Nasrija i Chicharita, a već u 75. minuti Cresswell je centrirao, a Ogbonna pogodio za 3:2. U 84. minuti Chicharito je na asistenciju Nasrija poravnao na 3:3, a onda isti igrač u 92. minuti nakon centaršuta Andersona pogađa za 4:3 i veliki preokret svoje ekipe.

Sjajan meč odigran je i na Vitality stadionu gdje su Bournemouth i Newcastele podijelili bodove. Gosti su u 45. minuti golom Rondona iz slobodnog udarca stigli u vodstvo, ali je King u 48. minuti s bijele atčke poravnao na 1:1. Isti igrač je u 81. minuti donio vodstvo Bournemouthu, ali u 94. minuti Ritchie pogađa za konačnih 2:2.

Zanimljivo je bilo i na Turf Mooru gdje je Leicester kao gost porazio Burnley sa 2:1. Lisice su u 4. minuti ostale bez štopera Meguirea koji je dobio direktan crveni karton jer je kao zadnji igrač srušio protivnika, ali to nije omelo ekipu Brendana Rodgersa da u 33. minuti preko Maddisona dođe u vodstvo od 1:0.

Do poluvremena je McNeil poravnao na 1:1, ali rezervista Morgan, koji je u igru ušao kako bi popunio rupu u odbrani Leicestera zbog crvenog kartona Meguirea, pogađa za 2:1 i donosi veliku pobjedu svojoj ekipi.

Ekipa Real Madrida upisala je sigurnu pobjedu u meču 28. kola španjolske La Lige protiv Celte iz Viga na svom Santiago Bernabeu rezultatom 2:0 čime su na sjajan način poželjeli dobrodošlicu Zinedineu Zidaneu koji se nedavno vratio na klupu Kraljevskog kluba.

Zidane je već u prvoj utakmici pokazao da će se u Real Madridu pričati neka druga priča kada je on odgovoran za ekipu, pa je tako već u prvom meču belgijski golman Courtois završio na klupi, a mjesto prvog golmana pripalo je Kayloru Navasu.

Također, Zidane je od prve minute uvrstio Marcela u tim koji gotovo nikako nije igrao kod Solarija, a mjesto u timu pronašao je i Isco, kao i Bale.

U prvom poluvremenu Real Madrid je imao nekoliko dobrih prilika, no nakon prvih 45 minuta nisu uspjeli stići do vodstva. Ipak, igrala se 62. minuta kada je Benzema poslao prizemni centaršut s lijeve strane, a na pravom mjestu bio je Isco koji donosi prednost svojoj ekipi.

Pitanje pobjednika ovog meča Real Madrid je riješio u 77. minuti kada sjajnu asistenciju Marcela u pogodak pretvara Gareth Bale za konačnih 2:0.

Ekipa Athletic Bilbaoa porazila je Atletico Madrid u meču 28. kola španjolske La Lige na svom terenu rezultatom 2:0, a debitantski pogodak u dresu Baskijaca postigao je bh. reprezentativac Kenan Kodro.

Na igri Atletico Madrida tokom čitavog susreta osjetilo se veliko razočaranje zbog ispadanja iz Lige prvaka gdje su izgubili prednost od 2:0 i nisu uspjeli proći Juventus i Cristiana Ronalda, a samo nekoliko dana nakon toga, Jorgandžije su doživjele novo razočarenje.

Sve do 73. minute na San Mamesu nije bilo pogodaka, a onda domaći igrači oduzimaju jednu loptu veznjacima Atletico Madrida, Cordoba je s vrha kaznenog prostora napravio nešto između šuta i centaršuta i lopta je u petercu Atletico Madrida pronašla Williamsa koji postiže pogodak za 1:0.

Atletico je odmah krenuo po poravnanje što je ostavilo prostora domaćim igračima za kontranapade, a iz jedne takve rezervista Kenan Kodro u faktički prvom dodiru s loptom iskoristio je asistenciju Ibaija i postigao debitantski pogodak za Athletic za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom Athletic Bilbao se popeo na deveto mjesto na tablici sa 37 osvojenih bodova, dok je Atletico Madrid ostao na drugom mjestu sa 56 bodova, dva više od Real Madrida koji je treći i sedam manje od Barcelone koja svoj meč 28. kola tek treba igrati.