Bayern prosuo bodove kod fenjeraša, WOLFSBURG IH UNIŠTIO KRAMARIĆ PROMAŠIO PENAL ; NAPOLI OSVOJIO FROSINONE

nogometni.net 28. travnja 2019 0

Nogometaši Bayerna nisu uspjeli iskoristiti posrtanje Borussije Dormtund u subotu poslijepodne te su dan kasnije na gostovanju kod pretposljednje momčadi Bundeslige osvojili samo bod.

Bayern je očekivano dominirao cijelim susretom. Imali su loptu u svom posjedu 67% vremena, uputili su 18 udaraca, ali je samo jedan odsjeo u mrežu domaćeg vratara.

Mreže na stadionu Max-Morlock mirovale su sve do početka drugog poluvremena. Igrala se 48. minuta kada je Matheus Pereira pokupio loptu na vrhu 16-erca iz topovskim udarcem pogodio donji lijevi kut.

Bio je to šok za momčad Nike Kovača. Tek u 75. minuti uspjeli su odgovoriti. Kingsley Coman je odigrao je za Sergea Gbnabryja, a ovaj ju je poslao u mrežu.

Sudačka nadoknada potom je ponudila dva ogromna uzbuđenja. Nakon starta Alphonsa Daviesa nad Tobiasom Stielserom sudac je pokazao na bijelu točku. Međutim, Tim Leibold je zatresao statativu.

Bilo je to u 92. minuti. Četiri kasnije Coman je krenuo u solo prodor, prošao je dva braniča, ali je njegov udarac Christian Mathenia sjajno obranio.

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić nije uspio realizirati jedanaesterac u 15. minuti susreta između Hoffenheima i Wolfsburga.

Njegova momčad povela je u 9. minuti preko Szalaija, a šest minuta kasnije sudac je svirao prekršaj u kaznenom prostoru. Vatreni je preuzeo odgovornost na sebe, ali je na kraju pogodio stativu. Kazna je stigla na naplatu u 42. minuti kada je William izjednačio za goste.

U nastavku utakmice Wolfsburg je stigao do preokreta. Dva je gola zabio Weghorst (69′ i 88′) te jedan Arnold (85′)

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola talijanske Serie A nogometaši Napolija svladali su kao gosti Frosinone sa 2-0 (1-0).

Vodeći pogodak postigao je Dries Mertens u 20. minuti iz slobodnog udarca, a konačnih 2-0 postavio je Younes u 49. minuti.

Napoli je sa 70 bodova na drugom mjestu sa 18 bodova zaostatka za Juventusom. Treći je Inter sa 62 boda, a četvrta je Roma sa 58.

Frosinone je na predzadnjem mjestu sa 23 boda i na putu prema Serie B zajedno s Chievom i najvjerojatnije Empolijem.