Eriksen u 88. minuti golčinom donio pobjedu Tottenhamu protiv Brightona

nogometni.net 24. travnja 2019 0

Nogometaši Tottenhama savladali su Brighton kod kuće u 33. kolo engleskog Premiershipa minimalnim rezultatom 1:0.

Spursi su napadali tokom čitave utakmice i pravo je čudo kako su gosti uspjebvali odolijevati njihovim napadima sve do finiša susreta.

Golman gostiju Mathew Ryan je sjajno branio, a i stativa je bila njegov saveznik u 73. minuti nakon udarca Tobyja Alderweirelda.

Ipak, u 88. minuti Dele Alli je dodao loptu Christianu Eriksenu koji sa 25 metara lijevom nogom postiže golčinu za tri boda koja Tottenham ostavljaju na trećem mjestu sa tri boda prednosti nad prvim pratiocem Chelseajem.

U drugoj utakmici koja je odigrana večeras Watford i Southampton su podijelili bodove odigravši 1:1.

Napadač Southamptona Shane Long ušao je večeras u povijest engleskog Premiershipa. Southampton gostuje kod Watforda, a već nakon šest sekundi meča je poveo rezultatom 1:0.

Igrači Watforda su krenuli sa centra, Craig Cathcart je pogriješio i Long mu je oduzeo loptu i potom rutinski savladao Bena Fostera za 1:0, a konačnih 1:1 postavio je Andre Gray u 90. minuti susreta.