Liverpool u velikom derbiju pobijedio Chelsea, Manchester City se osvetio Crystal Palaceu ; Bayern uvjerljivom pobjedom kod Fortune zadržao vrh Bundeslige

nogometni.net 14. travnja 2019 0

Ekipa Liverpoola upisala je izuzetno važnu pobjedu u derbi susretu 34. kola engleskog Premiershipa protiv Chelseaja na svom terenu rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme na Anfieldu proteklo je u opreznoj igri s obje strane jer je ulog u ovom meču i za jedne i za druge ogroman. Liverpool se s Manchester Cityjem bori za titulu prvaka, dok se Chelsea bori s Tottenhamom, Manchester Unitedom i Arsenalom za jednu od pozicija koje vode u Ligu prvaka.

Prvu priliku na meču imao je Salah u šestoj minuti kada je zaprijetio golu Kepe, no španjolski golman je to obranio, a jedino još vrijedno spomena u prvih 45 minuta bio je šut Salaha nakon dodavanja Manea kada je šutirao malo pored gola.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao Liverpoolu i Redsi su u samo dvije minute riješili pitanje pobjednika. Prvo je Mane u 51. minuti glavom pogodio poslije centaršuta Hendersona, a onda dvije minute nakon toga, Mohamed Salah postiže možda i najljepši pogodak u ovoj sezoni Premiershipa.

Van Dijk je poslao dugu loptu, Salah je s desne strane ušao u sredinu i topovskim udarcem pogodio dalji ugao Kepe za veliko slavlje domaćih navijača.

Chelsea je odmah zaigrao puno ofanzivnije, a dvije velike prilike da ih vrati u meč propustio je Hazard, nakon čega je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Ovom pobjedom Liverpool se vratio na prvo mjesto Premiershipa sa 85 osvojenih bodova, dva više od drugoplasiranog Manchester Cityja koji ima i utakmicu manje. U sljedećem kolu Redsi gostuju kod Cardiffa, dok će Manchester City igrati derbi protiv Tottenhama.

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Selhurst Parku u okviru 34. kola Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 3:1 i tako se iskupili za nedavni poraz od Tottenhama u Ligi prvaka.

City je od početka utakmice krenuo žestoko, a Raheem Sterling je nakon propuštene velike prilike u desetoj minuti ipak vrlo brzo pogodio za vodstvo nakon sjajnog proigravanja Kevina De Bruynea.

Imali su Leroy Sane i De Bruyne još po jednu šansu za postizanje gola do odlaska na odmor, ali promjene rezultata u prvom poluvremenu nije bilo.

U nastavku znatno lošija utakmica, a tome je pridonio i drugi gol Sterlinga na današnjoj utakmici, kojem je ovaj put dodao Sane.

Domaći su devet minuta prije kraja meča sjajnim golom Luke Milivojevića iz slobodnog udarca uspjeli smanjiti prednost, ali nisu imali snage da ugroze novu Cityjevu pobjedu. Konačan rezultat postavljen je u samom finišu kada je Gabriel Jesus postigao treći gol za Cityja, na još jednu asistenciju De Bruynea.

Građani su se tako uspjeli revanširati Palaceu za senzacionalnu pobjedu na Etihadu ove sezone (3:2), što je današnjim domaćinima bila i jedina protiv ekipa “velike šestorke”.

Nogometaši Bayerna pobijedili su Esprit Areni u okviru 29. kola Bundeslige ekipu Fortune rezultatom 4:1 i tako potvrdili uvjerljiv trijumf ostvaren u prošlom kolu protiv Borussije.

Bavarci su bili daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu u kojem su i uspjeli dva puta zatresti mrežu domaćina.

Sjajni Kingsley Coman je bio dvostruki strijelac. Prvo je poentirao u 15. minuti, a onda uoči odlaska na odmor udvostručio prednost Bayerna.

Coman je i šestoj minuti mogao postići pogodaka, a dobre prilike u prvom poluvremenu propustili su još Thiago Alcantara i Javi Martinez.

Alcantara je u 50. minuti propustio dobru priliku, a na 0:3 povisio je Serge Gnabry na asistenciju Thomasa Mullera. U samom finišu utakmice još dva pogotka. Prvo je Lukebakio iz penala postigao počasni gol za fortunu, a konačnih 1:4 postavio je Goretzka u 92. minuti.

Bayern se s današnjom pobjedom vratio na lidersku poziciju Bundeslige s bodom prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borussiju. Fortuna je na 10. mjestu.