Tottenham pobjedom otvorio novi stadion, rutinski trijumfi Cityja i Chelseaja ; Valencia savladala Real na Mestalli

nogometni.net 4. travnja 2019 0

Nogometaši Tottenhama su pobjedom otvorili novi stadion savladavši Crystal Palace rezultatom 2:0 u 31. kolu engleskog Premiershipa.

Spursi su dominirali tokom čitavog meča, ali su tek u drugom poluvremenu uspjeli stići do tri boda. Heung-Min Son je u 55. minuti matirao Vicentea Guaitu za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Cristian Eriksen u 81. minuti susreta.

Rutinske pobjede u ovom kolu večeras su zabilježili i Manchester City i Chelsea.

City je na Etihadu savladao Cardiff rezultatom 2:0, a pogoci su postignuti u prvom poluvremenu. U 6. minuti Kevin De Bruyne je pogodio za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Leroy Sane u 44. minuti susreta.

Chelsea je na Stamford Bridgeu nadigrao Brighton rezultatom 3:0. Olivier Giroud je doveo Plavce u vodstvo u 38. minuti, a potom je Eden Hazard majstorskim golom udvostručio prednost nakon sat vremena igre. Konačnih 3:0 postavio je Ruben Loftus-Cheek u 63. minuti susreta.

Zinedine Zidane je doživio prvi poraz na klupi Real Madrida u svom drugom mandatu. Nakon pobjeda nad Celtom (2:0) i Huescom (3:2), večeras su Kraljevi poraženi na Mestalli od Valencije rezultatom 2:1.

Šišmiši su poveli u 35. minuti kada je Goncalo Guedes sa ruba kaznenog prostora matirao Keylora Navasa za 1:0.

Drugi pogodak postignut je u finišu meča. Dani Parejo je izveo korner sa lijeve strane, a Ezequiel Garay glavom pogađa za 2:0.

Arbitar Santiago Jaime Latre je u 90+1. minuti dosudio penal za Real nakon što je Sergio Ramos pao u kaznenom prostoru domaće ekipe nakon duela sa Mouctarom Diakhabyjem, ali je nakon intervencije VAR-a ustanovljeno da je stoper Reala bio u ofsajdu kada je lopta upućena prema njemu, te je penal poništen.

Real je do počasnog pogotka ipak stigao osam sekundi prije kraja meča kada je Karim Benzema pogodio glavom za konačnih 2:1.

Ostali rezultati: Athletic – Levante 3:2, Eibar – Rayo 2:1, Huesca – Celta 3:3.