Bayern kiksao, Borussia slavila: Odluka o prvaku Njemačke pada u posljednjem kolu ; Neymar pogodio u pobjedi nad Angersom

nogometni.net 11. svibnja 2019 0

Danas je na rasporedu bilo 33. kolo Bundeslige u kojem je Bayern mogao osvojiti titulu, no kiksao je remiziravši u susretu bez pogodaka u gostima kod Leipziga.

Njihov najveći rival Borussia je zabilježila trijumf u Dortmundu protiv Fortune rezultatom 3:2 (Pulišić 41., Delaney 53., Götze 90+2. – Fink 47., Kownacki 90+5.) i na taj način stigla na dva boda zaostatka.

U posljednjem kolu 18. maja Bayern dočekuje Eintracht, dok Borussia gostuje kod imenjaka u Mönchengladbachu.

Ostali rezultati: Augsburg – Hertha 3:4, Bayer – Schalke 1:1, Hannover – Freiburg 3:0, Hoffenheim – Werder 0:1, Nurnberg – Gladbach 0:4, Stuttgart – Wolfsburg 3:0.

Nogometaši PSG-a savladali su Angers u 36. kolu francuske Ligue 1 rezultatom 2:1.

Parižani su poveli u 20. minuti kada je pogodio Neymar na asistenciju Danija Alvesa. Na 2:0 povisio je Angel Di Maria pogotkom u 58. minuti, a konačnih 2:1 postavio je Flavien Tait u 88. minuti.

Nakon meča Neymar je saznao veoma lošu vijest. Naime, Disciplinska komisija NS Francuske ga je suspendirala na tri utakmice zbog udaranja navijača na tribinama nakon susreta finala Kupa protiv Rennesa.

To znači da će Neymar propustiti preostala dva kola francuskog prvenstva, kao i meč Superkupa Francuske iduće sezone protiv Rennesa, te stoga Brazilac već sada može otići na ljetovanje.