CITY SLAVIO PROTIV LEICESTERA: Kompany fantastičnim golom približio Građane naslovu prvaka ; MILAN – BOLOGNA 2-1: Rossoneri uzeli bodove

nogometni.net 7. svibnja 2019 0

Manchester City napravio je velik korak ka osvajanju još jednog naslova prvaka Engleske. Građani su na svom Etihadu dugo lomili, a na kraju i slomili Leicester City. Junak utakmice bio je kapetan Vincent Kompany koji je zabio fantastićan pogodak za pobjedu u 70. minuti.

Prvo poluvrijeme pripalo je u potpunosti Manchester Cityju. Građani su od samog početka krenuli u ofenzivu. Imao je, doduše, Leicester nekih svojih šansi, prijetili su početkom prvog dijela Pereira i Tielemans, ali nisu njihovi pokušaji bili dovoljno dobri da bi ugrozili Edersona.

Nisu bili ni pokušaji Cityja pretjerano opasni, završavali su (pre)često centaršutevima na 170 i nešto centimetara visoke ofenzivne snage.

Sergio Aguero ipak je sredinom prvog dijela došao do jedne od takvih lopti i sjajno pucao glavom, no Schmeichel je nekako uspio tu loptu izvući iz gola uz pomoć stative. Snimka je pokazala da lopta ipak nije prešla gol-liniju.

Bio je Aguero i u drugom poluvremenu blizu pogotka u 66. minuti kad se nekako uspio zagraditi od Jonnyja Evansa, no Schmeichel je opet bio na visini zadatka.

A udarac kakav je prema golu Leicestera uputio Vincent Kompany u 70. minuti ne bi obranila ni tri Schmeichela, oca ili sina. Dugo se kapetan Cityja namještao, ciljao, a onda poslao torpedo u same rašlje gola Lisica za vodstvo, a na kraju i pobjedu Građana na Etihadu.

Potez bivšeg igrača Cityja u redovima Leicestera Kelechija Ihaenacha bio je možda i presudan za pobjedu Građana. Imao je Nigerijac bliski susret s vratarom Edersonom, bili su oči u oči, ali loptu je Ihaenacho poslao pred vrata.

Kolo prije kraja popeo se Manchester City na vrh Premier lige, a Liverpool je na drugom mjestu s jednim bodom manje. Cityja u posljednjem kolu očekuje gostovanje kod Brihgtona, dok će Liverpool na svom Anfieldu dočekati Wolverhampton.

U posljednjoj utakmici 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru svladao Bolognu sa 2-1 (1-0).

Domaće su do prednosti od 2-0 doveli Suso (37) i Borini (67), Destro (72) je uspio smanjiti na 2-1, ali gosti do kraja susreta nisu uspjeli stići do boda iako su od 75. minute imali igrača više zbog isključenja Paquete.

Milan se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Romom na petom mjestu ljestvice, oba sastava imaju po 59 bodova, četiri manje od trećeg Intera i tri manje od četvrte Atalante koji trenutačno drže pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.