Kovač i Bayern ne mogu biti bliže naslovu prvaka Njemačke nakon novog posrtaja Borussije ; Celtic osigurao jubilarnu titulu prvaka Škotske

nogometni.net 4. svibnja 2019 0

U 32. kolu Bundeslige nogometaši Bayerna kod kuće su pobijedili posljednjeplasirani Hannover rezultatom 3:1 te tako došli blizu obrane naslova prvaka Njemačke, s obzirom da je Borussia Dortmund odigrala tek 2:2 kod Werdera…

Nakon neočekivanog remija sa slabašnim Nürnbergom, Bayern ove subote nije ponovo podbacio i kod kuće je pobjedom protiv posljednjeplasiranog Hannovera nastavio grabiti prema tituli.

Golovima Lewandowskog i Goretzke u 27. i 40. minuti Kovačeva momčad stigla je do sigurnog vodstva već u prvom poluvremenu, a iako je Jonathas iz penala smanjio u 51. minuti, isti igrač ubrzo je isključen pa je Hannover bio osuđen na poraz kojeg je potvrdio Ribery u 84. minuti za konačnih 3:1.

Borussia Dortmund u kasnijoj utakmici protiv Werdera povela je 2:0 golovima Pulišića i Alcacera, a kad su svi pomislili da će nastaviti pratiti Bayern, primila je dva u drugom dijelu i morala se zadovoljiti bodom.

To znači da Bayern može proslaviti obranu naslova prvaka već u sljedećem kolu, ako pobijedi sljedećeg vikenda Leipzig u gostima…

Nogometaši Celtica osigurali su osmi uzastopni, te jubilarni 50. naslov prvaka nakon što su u susretu 36. kola škotskog prvenstva na gostovanju pobijedili Aberdeen sa 3-0.

Celtic sada ima nedostižnih 12 bodova više ispred najvećeg rivala Rangersa koji do kraja sezone ima još tri utakmice.

Pobjedu Celticu na Pittodrie stadionu donijeli su Mikael Lustig golom u 40. minuti, Jozo Šimunović pogotkom u 53. minuti, te Odsonne Eduard koji se među strijelce upisao dvije minute prije kraja susreta.

Šimunić je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera, a bio je to njegov drugi pogodak ove sezone u prvenstvu nakon što je zabio i Kilmarnocku u prošlom kolu u pobjedi 1-0.

Celtic je ove sezone već osvojio Liga kup, a 25. svibnja će imati priliku osvojiti i treću uzastopnu trostruku krunu u finalu Kupa protiv Heartsa.