Pretposljednje kolo Serie A nije dalo odgovor na pitanje ko ide u Ligu prvaka ; Galatasaray obranio titulu prvaka Turske

nogometni.net 20. svibnja 2019 0

Pretposljednje kolo Serie A nije nam dalo odgovor na pitanje ko ide u Ligu prvaka uz Juventus i Napoli. U konkurenciji za treće i četvrto mjesto su i dalje četiri ekipe.

Atalanta, koja je večeras osvojila bod u Torinu protiv Juventusa (1:1) ima 66 bodova, isto koliko i Inter koji je večeras izgubio u gostima kod Napolija (4:1).

Da su ekipe iz Bergama i Milana večeras slavile, borba za Ligu prvaka bi bila gotova.

Ovako su Milan i Roma dobili šansu da u posljednjem kolu iskoriste njihov kiks i plasiraju se u elitno europsko klupsko takmičenje.

Atalanta u posljednjem kolu dočekuje Sassuolo, a Inter Empoli. Ukoliko domaćini zabilježe pobjede igrat će Ligu prvaka naredne sezone. Milan koji gostuje SPAL-u i Roma koja dočekuje Parmu će očekivati njihove kiskeve.

Zanimljivo će biti i u borbi za opstanak. Chievo i Frosinone su se davno oprostili od prvoligaškog društva, a treće mjesto koje vodi u niži rang takmičenja pokušat će izbjeći Genoa, Empoli, Bologna i Fiorentina

Bašakšehir, koji je tokom većeg dijela prvenstva imao uvjerljivu prednost nad Galatasarayem, je u posljednjih sedam kola zabilježio samo dvije pobjede, te je dozvolio Galatasarayju da ga bodovno stigne.

U pretposljednjem kolu Super Lige Turske direktan duel na Türk Telekom Areni između Galate i Bašakšehira je odlučivao o prvaku, a slavila je domaća ekipa rezultatom 2:1 i na taj način obranila titulu osvojenu prošle godine.

Bašakšehir je poveo u 17. minuti kada je Bajić pogodio na asistenciju Eljera Elije, ali je u 47. minuti Sofiane Feghouli škaricama pogodio za 1:1.

U 55. minuti Younes Belhanda je pogodio za 2:1, no arbitar Cuneyt Cakir ga je nakon asistencije VAR-a poništio zbog igranja rukom.

Ipak, Galata je u 64. minuti stigla do drugog pogotka vrijednog titule kada je Henry Onyekuru glavom pogodio za konačnih 2:1 i 22. titulu u povijesti.

Galatasaray ima tri boda prednosti uoči posljednjeg kola, ali ima i bolji međusobni omjer od Bašakšehira, te je već osigurao obranu titule.