Real Madrid pobijedio Villarreal, Edin Džeko upisao asistenciju u remiju Rome i Genoe

nogometni.net 5. svibnja 2019 0

Real Madrid je zabilježio pobjedu nad Villarrealom u 36. kolu španjolske La Lige rezultatom 3:2.

Kraljevi su poveli već u 2. minuti susreta kada je Mariano matirao Andresa Fernandeza za 1:0. U 11. minuti gosti su izjednačili kada se u strijelce upisao Gerard Moreno.

Jesus Vallejo je uz dosta sreće došao do lopte u 40. minuti u kazenom prostoru gostiju i pogodio za novo vodstvo Reala.

Na 3:1 povisio je Mariano svojim drugim pogotkom na meču u 49. minuti nakon što ga je Dani Carvajal sjajno pronašao u petercu Villarreala, a konačnih 3:2 postavio je Jaume Costa u 90+4. minuti susreta.

Roma je u 35. kolu talijanske Serie A gostovala kod Genoe, a susret je završen rezultatom 1:1.

Pogoci na ovom veoma uzbudljivom susretu su viđeni u samom finišu.

Edin Džeko, koji je tokom susreta imao nekoliko dobrih prilika, je u 82. minuti susreta jednu loptu ubačenu sa desne strane glavom prebacio na drugu stativu, a Stephan El Shaarawy je lijevom nogom iz voleja matirao Andreija Radua.

Genoa je do boda stigla u 90+1. minuti susreta. Korner je izveo Miguel Veloso, a Cristian Romero je glavom pogodio za konačnih 1:1.

Genoa je mogla stići i do pobjede, no u 90+5. minuti Antonio Sanabria je promašio penal. Točnije, njegov imenjak na golu Rome Mirante je sjajno obranio njegov udarac sa bijele točke.