Alžir nakon drame penala izbacio ‘slonove’ i izborio polufinale kontinentalnog prvenstva , Tunis upisao prvu pobjedu na Kupu nacija

nogometni.net 12. srpnja 2019 0

Nogometna reprezentacija Alžira izborila je plasman u polufinale afričkog Kupa nacija koji se održava u Egiptu nakon što je u susretu četvrtfinala boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Obalu Bjelokosti 4:3

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, a kako nakon dodatnih 30 minuta više nije bilo golova pitanje pobjednika je razriješeno izvođenjem jedanaesteraca.

Alžir je i u 90 minuta bio bliži pobjedi. Poveo je u 20. minuti golom Sofianea Feghoulija, a u 48. minuti je imao i kazneni udarac, no Baghdad Bounedjah je pogodio vratnicu. Isti je igrač i u 66. minuti imao zicer kada je izašao sam ispred suparničkog vratara, ali je bio neprecizan.

Obala Bjelokosti je izjednačila u 62. minuti golom Jonathana Kodjia.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca alžirski nogometaši su zabili četiri, a njihovi suparnici tri gola. Kod Alžira neprecizan je bio Mohamed Belaili, dok su kod Obale Bjelokosti promašili Wilfried Bony i Serso Die.

Alžir će u svom prvom polufinalu nakon 2010. godine kada je izgubio od Egipta, igrati protiv Nigerije. Alžir je do sada samo jednom osvojio afrički naslov, 1990. godine kada je i organizirao prvenstvo.

Tunižani su u četvrtfinalu izbacili najugodnije iznenađenje ovogodišnjeg izdanja Afričkog kupa nacija. S 3:0 su pobijedili Madagaskar te se tako plasirali u polufinale gdje ih čeka Senegal

U posljednjem susretu četvrtfinala Tunis je u Kairu pobijedio Madagaskar 3:0 upisavši prvu pobjedu na prvenstvu.

Tunis je skupinu prošao s tri neodlučena ishoda, a potom je u osmini finala izbacio Ganu boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Golove za Tunis, kojeg vodi poznati francuski stručnjak Alain Giresse, zabili su Ferjani Sassi u 52. minuti, Youssef Maskni u 60. minuti, te Naim u sudačkoj nadoknadi.

Tunis je prvi put nakon 2004. godine izborio plasman u polufinale, a te je godine i osvojio svoj jedini naslov afričkog prvaka.

Madagaskar je u svom premijernom nastupu na afričkom prvenstvu priredio senzaciju doguravši do četvrtfinala, no više od toga nije išlo.