BRAZIL BOLJI OD ARGENTINE: Leo Messi i ekipa ispali u polufinalu Copa Americe, MEKSIKANCI BRILJIRAJU NA GOLD CUPU: U nedjelju kreću po osmi naslov u povijesti

nogometni.net 3. srpnja 2019 0

Brazil pred svojim navijačima do pobjede i finala Copa Americe

Nogometaši Brazila izbacili su Argentinu s 2:0 u polufinalu Copa Americe i plasirali se u finale. Pogotke za Selecao postigli su Gabriel Jesus u 19. minuti i Roberto Firmino u 71. minuti.

Brazilci, koji su domaćini ove Cope, su bolje otvorili utakmicu protiv velikih rivala i do prvog gola stigli nakon manje od 20 minuta igre.

Nakon brze akcije i oduzete lopte, Firmino je Asistirao Jesusu koji je sigurno pogodio za vodstvo.

Deset minuta kasnije Argentinci su bili blizu izjednačenja, Lionel Messi je ubacio loptu, a Sergio Aguero pucao glavom i pogodio gredu.

U nastavku utakmice Brazilci su nastavili pritiskati, na terenu je bilo napeto i sudac je imao puno posla, no rezultat se nije mijenjao do 71. minute.

Isto kao i u slučaju prvog gola, glavne uloge su igrali Jesus i Firmino. Sada je Jesus asistirao Firminu koji poentira za konačnih 2:0.

Meksiko je prvi finalist Gold Cupa nakon što je sinoć u polufinalu u Glendaleu poslije produžetaka slavio 1-0 protiv Haitija.

Izgledalo je da je Haïti, koji je u četvrtfinalu eliminirao Kanadu (3-2), spreman na novi pothvat nakon što je zahvaljujući izrazito obrambenoj igri do 90. minute došao do rezultata 0-0.

Međutim na samom početku produžetka u 93. minuti, sudac je kaznio prekršaj Jemsa Geffrarda na meksičkom napadaču Raulu Jimenezu jedanaestercem koji ga je onda i realizirao i tako osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Ovo je najbolji rezultat na Gold Cupu za Haïti koji je u zadnjih šest nastupa na ovom turniru stigao najdalje do četvrtfinala.

Meksiko će tako pokušati osmi put postati pobjednik prvenstva Sjeverne Amwerike, Srednje Amerike i Kariba (Concacaf). U nedjelju će u Chicagu na stadionu Soldier Field igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog susreta između SAD-a i Jamajke.