Hajduk u teškim uvjetima slavio na Malti; Rangersi protutnjali Gibraltarom

nogometni.net 10. srpnja 2019 0

U prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige Hajduk je na gostovanju na Malti svladao Gziru United 2:0 te napravio veliki korak prema plasmanu u drugu rundu ovog natjecanja

Splitski prvoligaš prvi je od hrvatskih klubova krenuo u europsku sezonu te je odmah napravio velik posao, jer je stigao do trijumfa na strani te bi uzvrat na Poljudu u četvrtak (18. srpnja, 20 sati) trebao biti formalnost.

Veliki suparnik obje momčadi bila je vrućina i visoke temperature, ali kao što se pretpostavljao Hajduk je dominirao od prve minute. Nije to bila bajna igra, no ovo je prva službena utakmica u novoj sezoni i razumljivo da nije trebalo očekivati čuda u gostujućoj izvedbi.

U prvih 20 minuta nije bilo onih izrazitih šansi, ali kako je vrijeme prolazilo Splićani su bili sve opasniji i sve su lakše dolazili pred gol Maltežana.

Pritisak je urodio plodom u najbolji trenutak, u završnici prvog dijela Gyurcso je pokušao ubaciti, a Adeyemo je igrao rukom. Upravo je Mađar izveo najstrožu kaznu, pogodio je vratnicu, ali je bio najbrži na ‘odbijancu’ te je Hajduk poveo 1:0.

Nastavak je zamalo počeo šokom za ‘bile’, jer je u 49. minuti obrana zaspala, a pred Duku je izašao Kone. Hajdukov vratar spriječio je izjednačenje. Zatim je hrvatski predstavnik opet preuzeo kontrolu i bio taj koji je držao posjed lopte, ali bez rezultatskog učinka.

U 74. minuti zatresla se i Hajdukova mreža, ali je Barbosa bio u zaleđu.

U zadnjih 15 minuta bila je to rastrgana utakmica, bez prevelikog tempa, naša momčad čak je napravila dodatni pritisak u zadnjih nekoliko minuta i stigla do drugog gola. U šestoj minuti sudačke nadoknade Hamza je našao Dolčeka, koji je iz kosa poslao loptu u suprotni kut za konačnih 2:0.

Tako se splitska momčad vraća kući s prednošću koju teško može ispustiti protiv slabijeg suparnika.

U prvom susretu prvog pretkola Europske lige škotski velikan Rangers je na gostovanju pobijedio gibraltarski St. Joseph sa 4:0 uz dvije asistencije hrvatskog reprezentativca Borne Barišića

Rangers je sva četiri gola zabio u drugom dijelu susreta, a strijelci su bili Ryan Jack (50), Sheyi Ojo (56), Connor Goldson (66) i Alfredo Morelos (77).

Barišić je asistirao Jacku za prvi, te Goldsonu za treći gol na utakmici, a dvije asistencije je upisao i James Tavernier.

Barišić je odigrao cijeli susret za goste, baš kao i Nikola Katić.

Uzvratni susret je 18. srpnja na stadionu Ibrox.