Barcelona bez Messija opet ostala bez pobjede, 16-godišnji Fati postigao gol ; Brighton nemoćan protiv raspoloženog Cityja, Chelsea šokirao navijače u 90. minuti , kiks Manchester Uniteda

nogometni.net 31. kolovoza 2019 0

Ekipa Barcelone remizirala je protiv Osasune u meču 3. kola španjolske La Lige rezultatom 2:2.

Domaći tim je puno bolje otvorio meč i već u 7. minuti stiže u vodstvo golom koji je postigao Torres. U nastavku je Blaugrana svim silama pokušavala doći do poravnanja, no i domaći tim je prijetio, ali se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Osasune.

Već u šestoj minuti drugog poluvremena Barcelona preko rezerviste Fatija, mladog 16-godišnjaka koji je svojim igrama zaludio cijelu Španjolsku, stiže do poravnanja, a već u 64. minuti također rezervista Arthur pogađa za 2:1 i donosi preokret svom timu.

Ipak, Osasuna je nakon drugog primljenog pogotka krenula po izjednačenje, a u tome su uspjeli u 81. minuti kada Torres svojim drugim golom, ovaj put s bijele točke, postavlja konačnih 2:2.

Nakon tri odigrana kola Barcelona na svom kontu ima četiri boda, dok Osasuna ima pet bodova.

Ekipa Manchester Cityja upisala je uvjerljivu pobjedu protiv Brightona u meču 4. kola engleskog Premiershipa, a konačni rezultat glasio je 4:0. Iznenađenje kola svakako je kiks Chelseaja koji je remizirao protiv Sheffielda na svom terenu.

City je protiv Brightona opet odigrao sjajan napadački meč, a na kraju je ekipa Pepa Guardiole postigla četiri pogotka. Prvo je De Bruyne iz faktički prvog napada u drugoj minuti pogodio za 1:0, da bi Aguero pred kraj prvog dijela, odnosno u 42. minuti, postigao drugi gol za Građane.

Pitanje pobjednika odlučio je Aguero u 55. minuti svojim drugim golom, a konačnih 4:0 postavio je Bernardo Silva u 79. minuti.

Iznenađenje kola je remi Chelseaja protiv Sheffielda na svom terenu iako su Plavci imali vodstvo od 2:0 golovima Abrahama, a gosti su do boda stigli pogocima Robinsona u 46. minuti i nakon autogola Zoume u 89. minuti.

Newcastele i Watford su odigrali meč bez pobjednika (1:1), dok je West Ham na svom terenu bio bolji od Norwicha sa 2:0. Crystal Palace je porazio Aston Villu sa 1:0, kao i Leicester Bournemoutha sa 3:1.

Ekipa Manchester Uniteda nije uspjela ostvariti pobjedu protiv Southamptona u prvom meču 4. kola engleskog Premiershipa, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Crveni vragovi su odlično otvorili meč i već u 10. minuti stigli su u prednost. McTominay je dodao loptu do mladog Jamesa, a ljetošnje pojačanje Manchester Uniteda sjajnim udarcem pogađa nebranjeni dio mreže domaćeg golmana i dovodi svoju ekipu u vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena Manchester United je imao još nekoliko dobrih prilika, ali Rashford, Mata i James nisu uspjeli postići drugi gol za svoju ekipu.

U nastavku je Manchester United također bio bolji tim, no jedan od rijetkih perioda bolje igre Southampton je uspio krunisati golom. Igrala se 58. minuta kada je asistenciju Dansa u pogodak pretvorio najbolji igrač susreta – defanzivac domaćih Vestergaard, koji donosi veliko slavlje svojim navijačima.

Asistent kod izjednačujućeg pogotka Svetaca – Danso, u 73. minuti dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton, ali Manchester United do kraja nije uspio krunisati igrača više i doći do pobjede.