Derbi iz snova za Manchester United, Chelsea razbijen na Old Traffordu , pobjeda Arsenala ; pobjeda PSG-a

nogometni.net 12. kolovoza 2019 0

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u prvom kolu Premiershipa ekipu Chelseaja rezultatom 4:0 i tako najavili velike stvari u novoj sezoni.

Da će utakmica biti odlična moglo se naslutiti na osnovu prvih nekoliko minuta budući da je Abraham pogodio stativu Unitedovog gola, dok je Kepa obranio udarac Martiala iz sjajne pozicije.

Domaći su poveli u 18. minuti, a strijelac je bio Rashford iz penala. Prethodno je očajni Zouma neoprezno startao upravo na mladog napadača, a sudac Taylor je nakon VAR provjere pokazao na jedanaesterac.

Do odlaska na odmor Chelsea je mogao izjednačiti pa čak i preokrenuti rezultat. U 38. minuti Barkleyev udarac De Gea je obranio nogom, a dvije minute kasnije Emerson je neobranjivo pucao, ali je njegov udarac završio na istoj stativi koju je ranije pogodio Abraham.

I u nastavku je Chelsea opasno prijetio, a najbolju priliku propustio je Emerson u 56. minuti kada je De Gea spasio United.

A onda su uslijedile kazne za promašaje. U 65. minuti Martial je bio brži od obrane gostiju i postiže pogodak za veliku prednost Uniteda, a samo dvije minute kasnije raspoloženi Rashford golom praktično zaključuje derbi.

Konačnih 4:0 postavio je James devet minuta prije kraja meča.

Nogometaši Arsenala pobijedili su na St. James Parku u prvom kolu Premiershipa ekipu Newcastlea rezultatom 1:0 i tako na najbolji mogući način krenuli u novu sezonu.

Konačni ishod utakmice nije se mogao naslutiti nakon prvog poluvremena u kojem je Arsenal imao čak 70 posto posjeda lopte, ali bez velikog broja prilika za postizanje gola.

S druge strane, Newcastle je bio čak i opasniji te su bili na momente bliži vodstvu od favorizovanih gostiju.

U nastavku je Arsenal igrao znatno bolje i produktivnije pa je tako iz jedne od šansi i došao do pobjede. Strijelac je bio Aubameyang na asistenciju Maitland-Nilesa.

I pored pobjede, Arsenalovi navijači su imali mnogo razloga za nezadovoljstvo, prvenstveno zbog očajne partije Henrikha Mkhitaryana.

Naime, armenski reprezentativac je igrao katastrofalno 84 minute koliko je proveo na terenu, a posebno mu se zamjera što je čak 23 puta izgubio posjed lopte, od čega nevjerovatnih 15 puta u prvom poluvremenu. Uz sve to dobio je i žuti karton pa su ga brzo Arsenalovi navijači svrstali među nepoželjne među Topnicima.

Nogometaši PSG-a pobjedom su počeli sezonu u francuskom prvenstvu.

Sveci su savladali Nimes rezultatom 3:0, a u sastavu Parižana nije bilo povrijeđenog Neymara.

Brazilac se oporavlja od povrede skočnog zgloba koju je zaradio na Copa Americi, te je sa tribina Parka prinčeva posmatrao duel, no sasvim sigurno da se nije osjećao ugodno.

Naime, navijači Pariza su mu jasno dali do znanja da je nepoželjan u Parizu, te da je vrijeme da napusti klub.