RIJEKA – ABERDEEN 2:0: Hrvatski doprvak ima sjajan rezultat pred uzvrat u Škotskoj; ZRINJSKI POTOPLJEN U ŠVEDSKOJ

nogometni.net 9. kolovoza 2019 0

Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige kao domaćini na Rujevici svladali škotski Aberdeen sa 2-0 (0-0). Hrvatski doprvak sjajno je odradio prvu utakmicu kvalifikacija na svojoj Rujevici i stekao veliku prednost pred uzvrat. Bila je to i mala “osveta” Riječana jer je Aberdeen izbacio Rijeku iz Europe prije četiri godine, kada je u Rijeci bilo čak 3-0 za Aberdeen, a u Škotskoj je bilo 2-2. U tvrdom dvoboju gotovo bez prilika Rijeka je iskoristila dvije neopreznosti Škota, koji su u Rijeku došli bez napadačkih ambicija.

Strijelci za visoku prednost Riječana pred uzvrat bili su Mirko Antonio Čolak iz kaznenog udarca u 62. minuti i Robert Murić u 88. minuti. Riječani su u prvih sat vremena propustili nekoliko dobrih situacija za pogodak, a onda su u 62. minuti dobili priliku iz najstrože kazne nakon što je Logan nepotrebno povukao Capana na rubu svog kaznenog prostora. Čolak je pucao snažno po sredini dok je Lewis izabrao baciti se na svoju lijevu stranu.

U samoj završnici dvoboja Halilović je uspio proslijediti loptu do Murića koji se oslobodio čuvara i zatim preciznim udarcem sa 18 metara pogodio donji desni kut nemoćnog Lewisa. Uzvratna utakmica igrat će se za tjedan dana u Aberdeenu.

Hrvatski nogometaši Marko Livaja, Marin Tomasov i Nikola Katić bili su strijelci u prvim utakmicama 3. pretkola Europske lige igranim u četvrtak. Nikola Katić je u 56. minuti postigao treći gol za Rangerse, koji su s 4-2 slavili kod danskog Midtyillanda. Kod Škota je na klupi ostao reprezentativac Borna Barišić.

Marin Tomasov bio je strijelac i asistent u visokoj 5-1 (3-0) domaćoj pobjedi kazahstanske Astane protiv malteške Vallette. Tomasov je pogodio za 3-0 u 35. minuti, te je asistirao Jangi za konačnih 5-1 u 80. minuti.Tomasov je odigrao čitav susret za Astanu, a istu je minutažu kod domaćih imao i Luka Šimunović

Marko Livaja bio je strijelac za grčki AEK koji je u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige kao gost svladao rumunjsku Universitateu u Craiovi sa 2-0 (0-0).

Livaja, koji je u igru ušao u 39. minuti, pogodio je za konačnih 0-2 u 85. Prvi gol za AEK postigao je Mantalos u 60. minuti.Za Universitateu je Renato Kelić odigrao svih 90 minuta.

Eintracht je s visokih 5-0 slavio kod Vaduza, a Ante Rebić je ušao u igru u 71. minuti za klub iz Frankfurta.

Astana – Valletta 5-1
AEK Larnaka – Gent 1-1
Sparta Praha – Trabzonspor 2-2
Pjunik – Wolverhampton 0-4
Universitatea Craiova – AEK 0-2
Broendby – Braga 2-4
Ventspils – Guimaraes 0-3
Šerif Tiraspol – AIK 1-2