Arsenal uvjerljiv protiv Eintrachta, gol i asistencija Džeke u pobjedi Rome, nekoliko šokantnih rezultata u Europskoj ligi

nogometni.net 19. rujna 2019 0

U terminu od 18:55 sati odigrano je 12 susreta 1. kola grupne faze Europske lige, a zabilježeno je nekoliko zanimljivih i pomalo iznenađujućih rezultata.

Arsenal je kao gost ispostavit će se uvjerljivo pobijedio Eintracht iz Frankfurta iako je domaći tim imao preko 20 pokušaja prema golu Topnika. Wilock je u prvom poluvremenu doveo goste u vodstvo, Saka je u 86. minuti povisio na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Aubameyang u 89. minuti.

Uvjerljiva je bila i Sevilla koja je u drugom poluvremenu slomila otpor Qarabaga za kojeg brani naš Asmir Begović. Nakon što je bh. golman u prvom poluvremenu imao nekoliko sjajnih obrana, u 62. minuti nakon sjajnog slobodnog udarca Chicharita nije imao nikakvu šansu.

El Haddadi u 78. minuti pogađa za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Torres u 85. minuti susreta. LASK Linz je na svom terenu s minimalnih 1:0 porazio Rosenborg, identično kao i Getafe koji je bio bolji od Trabzonspora.

PSV je rezultatom 3:2 bio bolji od Sportinga, a sjajan meč na Cipru su odigrali APOEL i Dudelange gdje je tim iz Luksemburga osvojio tri boda nakon pobjede rezultatom 4:3.

Basel je bio uvjerljiv na svom terenu protiv Krasnodara (5:0), dok je Cluj nakon preokreta porazio Lazio sa 2:1. Dynamo Kijev je s minimalnih 1:0 bio bolji od Malma, a identičnu pobjedu je ostvario i Kopenhagen protiv Lugana na svom terenu. Rennes i Celtic su odigrali bez pobjednika 1:1.

Ekipa Rome upisala je uvjetljivu pobjedu protiv Bašakšehira rezultatom 4:0 u meču 1. kola grupne faze Europske lige, a u susretima u terminu od 21 sat viđeno je i nekoliko šokantnih rezultata.

Roma je u prednost stigla prije kraja prvog poluvremena, točnije u 42. minuti kada Caicara postiže autogol. U 58. minuti Džeko koristi asistenciju Zanioloa i pogađa za 2:0, a Dijamant je u 71. minuti vratio asistenciju svom suigraču koji postiže i treći gol za Romu. Konačnih 4:0 postavio je Kluivert u 92. minuti.

Najveće iznenađenje večeri svakako je poraz Borussije M’gladbach od austrijskog Wolfsbergera na svom terenu, a njemački klub je doživio debakl pred svojim navijačima s obzirom na to da je izgubio rezultatom 4:0.

Sigurnu pobjedu ostvario je Wolfsburg koji je sa 3:1 bio bolji od Oleksandriyje, dok je Ludogorets nakon veliko preokreta porazio CSKA. Bugarski tim je gubio sa 1:0 na poluvremenu, a onda u nastavku postiže pet pogodaka i stiže do pobjede.

Manchester United je golom mladog Greenwoda savladao Astanu na svom terenu rezultatom 1:0, dok je Gent kao domaćin bio bolji od St. Etiennea. Espanyol i Ferencvaroš odigrali su susret bez pobjednika (1:1).

Wolves je doživio iznenađujući poraz od Brage na svom terenu rezultatom 1:0, dok je Slovan golovima u sudačkoj nadoknadi stigao do pobjede protiv Bešiktaša rezultatom 4:2. Rangers je na svom terenu bio bolji od Feyenoorda sa 1:0.