LEICESTER PETARDOM ISPRATIO NEWCASTLE ; NOVI DEBAKL MILANA, BALOTELLI ZABIO PRVIJENAC ZA SVOJ KLUB

nogometni.net 30. rujna 2019 0

U pretposljednjoj utakmici 7. kola engleske Premier lige nogometaši Leicestera svladali su na svom stadionu Newcastle s uvjerljivih 5-0 (1-0) i zadržali mjesto među četiri najbolje momčadi u prvenstvu.

Leicester je poveo pogotkom Portugalca Ricarda Pereire u 16. minuti. U 43. minuti Newcastle je ostao s igračem manje, jer je crveni karton zbog grubog starta zaradio Isaac Hayden. Domaća momčad je brojčanu prednost iskoristila u drugom poluvremenu, postigavši četiri pogotka. Dvaput je mrežu zatresao Jamie Vardy (54, 64), Dummett je u 57. minuti nesretno skrenuo loptu u svoju mrežu, a konačnih 5-0 postavio je Nigerijac Ndidi u 90. minuti.

Leicester je sa 14 bodova na trećem mjestu, iza vodećeg Liverpoola koji ima 21 bod i Manchester Cityja koji ih ima 16. Četvrti je West Ham sa 12 bodova, dok ih po 11 imaju Tottenham, Chelsea, Bournemouth, Crystal Palace i Arsenal koji ima utakmicu manje, a odigrat će je u ponedjeljak (21 sat) gostujući na Old Traffordu kod Manchester Uniteda. Newcastle je nakon sedam kola sa samo pet bodova na predzadnjem mjestu.

Ne naziru se bolji dani na onom rossonerskom dijelu San Sira! Fiorentina je na punom spomenutom kultnom stadionu, u derbiju 6. kola Serie A, slavila sa 3:1 i tako nanijela Milanu i treći poraz u nizu. Nizozemski veteran Franck Ribery još je jednom pokazao koliki je majstor bez obzira što na leđima nosi 37 godina.

Ugledna talijanska Gazzeta Delo Sport piše kako je to bila katastrofa Milana. Pulgar je iz penala iz kaznenog udarca u 14. minuti nagovijestio još jednu očajnu noć za sve navijače Milana. Castrovilli je u 66. minuti povisio na 2:0 Viola usred San Sira…

I onda je na scenu stupio Franck Ribery i zabio za 3:0 solo potezom. Njegovu majstoriju, u kojoj je suparničkog igrača poslao po ćevape. Šok je tada ovladao San Sirom. Leao je u 80. ipak smanjio na 3:1.

Nestašni dečko talijanskog nogometa Mario Balotelli (29) u svom drugom nastupu za Bresciju upisao se u strijelce, zabivši glavom u 67. minuti. Bio je to njegov prvi gol za momčad iz grada u kojem je odrastao, a u koju je stigao ovog ljeta. No, bio je to samo utješni pogodak, jer je Napoli u nedjelju u 6. kolu talijanskog prvenstva slavio sa 2:1 golovima Mertensa (13) i Kostasa Manolasa (45+4).

Tudorov Udinese je kod kuće dobio Mihajlovićevu Bolognu sa 1:0 pogotkom Stefana Okake u 27. minuti. To je drugi pozitivan rezultat Udinesea u nizu nakon što je u prošlom kolu remizirao sa Veronom, čime je prekinuta crna serija od tri uzastopna poraza.

Marko Pajač, bivši veznjak Lokomotive i Varaždina, odigrao je drugo poluvrijeme za Genou, koja je u gostima izgubila od Lazija sa 0-4.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić ostao je na klupi za pričuve Rome, koja je u gostima dobila Lecce sa 1-0 zahvaljujući pogotku Edina Džeke (56).