Liverpool pobijedio Chelsea i ostao na maksimalnom učinku, Neymar novim golom u finišu meča donio pobjedu PSG-u protiv Lyona

nogometni.net 23. rujna 2019 0

Ekipe Liverpoola i Arsenala zabilježile su pobjede protiv Chelseaja, odnosno Aston Ville, u susretima šestog kola engleskog Premiershipa.

Liverpool je već nakon prvih 45 minuta imao prednost od dva gola protiv Chelseasja. Prvo je Alexander-Arnold sjajnim golom iz slobodnog udarca u 14. minuti doveo Redse u vodstvo, a sredinom prvog poluvremena, točnije u 30. minuti, Firmino koristi centaršut Robertsona i postiže drugi gol za svoj tim.

U drugom meču u terminu od 17:30 sati, Arsenal je nakon velikog preokreta savladao Aston Villu i uspio osvojiti važna tri boda.

Gosti su u vodstvo stigli u 20. minuti kada McGinn koristi indolentnu reakciju obrane Topnika i pogađa za 0:1, a do kraja prvog poluvremena Arsenal je ostoa i s igračem manje jer je Maitland-Niles dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U 59. minuti 80 miliona vrijedno pojačanje Arsenala, Nicolas Pepe, s bijele točke pogađa za 1:1, ali samo minutu nakon toga Wesley donosi novu prednost Aston Villi za novi muk na Emiratesu.

Ipak, Arsenal je svim silama krenuo u napad, Topnici su napadali prema golu Aston Ville, a to im se isplatilo u 81. minuti kada rezervista Chambers pogađa za 2:2, da bi dvije minute nakon toga sjajni Aubameyang iz slobodnog udarca postigao svoj prvi, za Arsenal treći gol, i na kraju svojoj ekipi donio treću pobjedu u ovoj sezoni i skok na četvrtu poziciju Premiershipa s istim brojem bodova kao Leicester i West Ham.

Ekipa PSG-a ostvarila je pobjedu u derbiju 6. kola francuske Ligue 1 na gostovanju kod Lyona rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Brazilac Neymar koji je tako potvrdio da se vratio u pravu formu.

Ključni trenutak meča desio se u 87. minuti. Di Maria je dodao loptu do Neymara, Brazilac se zagradio u kaznenom prostoru Lavova, a onda preciznim udarcem lijevom nogom savladao golmana Lyona za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i pobjedu svoje ekipe.

Neymar je tako u drugom uzastopnom meču svojim pogotkom donio pobjedu PSG-u, a podsjećamo, on je u prošlom kolu spektakularnim škaricama donio tri boda svom timu protiv Strasbourga.

Pobjedom protiv Lyona PSG se vratio se na prvo mjesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova iz šest odigranih utakmica, dok su na drugom i trećem mjestu Angers i Nica koji imaju po 12 bodova. Lyon je ostao na devetoj poziciji i nakon šest kola ima samo osam bodova.

U narednom kolu PSG igra domaći meč protiv Reimsa, dok će Lyon u goste Brestu.