Manchester City se namučio za pobjedu na gostovanju kod Evertona , golman Sheffield Uniteda poklonio tri boda Liverpoolu ; Barcelona savladala Getafe u gostima

nogometni.net 28. rujna 2019 0

Nogometaši Manchester Cityja savladali su Everton u gostima rezultatom 3:1 u sedmom kolu engleskog Premiershipa.

Građani su teže nego što rezultat govori stigli do tri boda na Goodison Parku, ali na kraju ipak sasvim zasluženo.

City je poveo u 24. minuti kada je Jesus pogodio glavom nakon odličnog ubačaja De Bruynea, ali je Calvert-Lewin u 33. minuti poravnao rezultat na 1:1.

Dugo su Građani stezali obruč oko Pickfordovog gola, a golman Evertona je konačno kapitulirao u 71. minuti kada je Mahrez pogodio iz slobodnog udarca.

Konačnih 3:1 postavio je Sterling pet minuta prije kraja susreta.

Nogometaši Liverpoola su uz mnogo sreće zabilježili pobjedu u sedmom kolu engleskog Premiershipa.

Redsi su gostovali kod Sheffield Uniteda i uspjeli su slaviti rezultatom 1:0 zahvaljujući katastrofalnoj reakciji golmana domaće ekipe Deana Herndersona.

Liverpool je dominirao tokom čitavog susreta, u prvom poluvremenu Sadio Mane je propustio zicer kada je sa samo pet metara neometan pogodio stativu, a pogodak odluke postignut je u 70. minuti.

Nakon duge akcije i ubačaja Divocka Origija sa lijeve strane obrana Sheffielda je izbacila loptu na rubu kaznenog prostora nakon čega je Georginio Wijnaldum šutirao iz voleja, ali veoma loše. Lopta je išla direktno u Hendersona, no njemu je ona prošla kroz ruke i noge i završila u golu za 1:0.

Liverpool je zahvaljujući toj katastrofalnoj reakciji uspio osvojiti tri boda i upisati i sedmu pobjedu iz isto toliko susreta u prvenstvu.

Barcelona je slavila u sedmom kolu španjolske La Lige u gostima kod Getafea rezultatom 2:0.

Katalonci su igrali bez kapitena Lionela Messija koji je odsustvovao zbog povrede aduktora lijeve noge, no i bez njega su upisali rutinsku pobjedu.

Barca je povela u 41. minuti. Marc-Andre ter Stegen je poslao dugu loptu sa svoje polovine i uposlio Luisa Suareza koji je rutinski lobao golmana domaće ekipe Davida Soriju za 1:0.

Konačan rezultat postavljen je u 49. minuti. Carles Perez je šutirao iz daljine, Soria je loše reagovo i odbio loptu do Juniora Firpa kojem nije bilo teško poslati loptu u gol.

Barca je na ovaj način stigla do druge uzastopne pobjede i četvrte ukupno.