Miralem Pjanić osigurao pobjedu Juventusu i barem jednu noć na vrhu tablice ; Barcelona je na Camp Nou svladala Villarreal

nogometni.net 25. rujna 2019 0

Iako je u nedjelju tek završilo 4. kolo, ovog utorka u talijanskoj Serie A već su krenuli s novim, 5. kolom. A uz puno muke, Juventus je stigao do pobjede kod Brescie te barem privremeno preuzeo vrh tablice

Juventus nije bio baš nešto posebno raspoložen u Bresciji, posebice u prvom poluvremenu. Doduše, s obzirom da u Sarrijeovoj momčadi nije bilio Cristaian Ronalda, ni ne čudi.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu, a svojim četvrtim golom u sezoni Alfredo Donnarumma donio je veliku radost navijačima Brescije.

Imali su domaći još pokušaja, prijetio je Balotelli u dva navrata iz slobodnjaka u svom debiju, a dobru priliku za goste iz Torina propustio je Higuain.

Juve se vratio u završnici prvog dijela. Dybala je izveo korner, golman domaćih Finac Joronen pogodio Chancellora, a od njega se lopta odbila u mrežu Brescije.

U nastavku su gosti iz Torina bili bolji, a pobjedu im je donio Miralem Pjanić u 64. minuti. Bosansko-hercegovački reprezentativac je, nakon što je Dybala pogodio živi zid iz slobodnog udarca, odbijenu loptu sjajnim udarcem smjestio u mrežu.

Imao je Pjanić do kraja još jedan dobar pokušaj iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, ali rezultat se nije mijenjao.

Juve je sa 11 bodova ponovo lider, ima bod više, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Intera.

U 6. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou svladala Villarreal sa 2-1 (2-1) i privremeno se probila na četvrto mjesto na ljestvici.

Treću ovosezonsku pobjedu branitelju naslova španjolskog prvaka donijeli su Francuz Antoine Griezmann i Brazilac Arthur. Griezmann je u 6. minuti postigao pogodak glavom na ubačaj Lea Messija, koji je odigrao samo prvo poluvrijeme. U 15. minuti je Arthur snažnim udarcem s više od 25 metara pogodio desni gornji kut gostujućih vrata za 2-0.

Santi Cazorla je u 44. minuti sa slične udaljenosti poslao loptu pod gredu i svladao Ter Stegena za konačnih 2-1.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije konkurirao za sastav Barcelone na ovoj utakmici.

U preostale dvije utakmice odigrane u utorak Valladolid je s Granadom odigrao 1-1, a Betis je svladao Levante sa 3-1.

U srijedu su na rasporedu četiri, a u četvrtak još preostale tri utakmice 6. kola.