Otpisani Bale zabio dva gola, ATLETICO TEŠKOM MUKOM DO BODOVA PROTIV EIBARA ; Lazio i Roma su odigrali 1-1 , Atalanta poražena

nogometni.net 2. rujna 2019 0

Prošla sezona za Real bila je najgora sezona u povijesti kluba. U Ligi prvaka ispali su još u osmini finala natjecanja, krahirali su i u kupu, a u prvenstvu su iza Barcelone ostali kratki rekordnih 19 bodova. Zinedine Zidane je bio svjestan što ga čeka kad je prihvatio poziv predsjednika kluba Florentina Pereza i pristao vratiti se u Madrid. Kriza Reala u novoj sezoni nastavila se i na gostovanju kod uvijek neugodnog Villarreala. Madriđani su odigrali 2:2 u utakmici 3. kola La Lige, dva puta su gubili, a oba gola je zabio uoči početka sezone otpisani velški napadač Gareth Bale…

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić bio je asistent za drugi pogodak Balea kojim je madridski Real uspio osvojiti bod.

Modrić, koji je u igru ušao u 68. minuti, u 86. se minuti izborio za jednu loptu na sredini igrališta, povukao prema kaznenom prostoru domaćih te predao na desnu stranu gdje je bio Bale koji je iznenadio domaćeg vratara pogotkom u bliži kut. Vrijedi spomenuti kako je na kraju Bale dobio dva žuta u sudačkoj nadoknadi i zaradio isključenje.

Inače, Villarreal je vodio s 1:0 i 2:1 golovima Gerarda Morena (12) i Moija Gomeza (75), a Bale je svoj prvi pogodak postigao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Nogometaši Atletica slavili su teškom mukom kod kuće protiv Eibara s 3-2, dok je uvjerljiva bila Valencia. Eibar je nakon 20 minuta vodio s 2-0, a momčad Atletica je ipak izvukla pobjedu golom Thomasa Parteya u 90. minuti. Valencia je s 2-0 nadigrala Mallorcu, dok je Granada u gostima s čak 3-0 pobijedila Espanyol.

Atalanta, Dinamov protivnik u Ligi prvaka, U 2. kolu Serie A je kao domaćin izgubila od Torina s 2-3.

Atalanta je zbog renoviranja svog stadiona u Bergamu Torino dočekao u Parmi, a gosti su se pokazali kao vrlo nezgodni i odnijeli pobjedu. Dvostruki je strijelac za Atalantu bio Duvan Zapata, Mario Pašalić je bio asistent za prvi gol domaćina, a igru je napustio u 63. minuti.

U velikom rimskom derbiju 2. kola Talijanske lige Lazio i Roma su odigrali 1-1. Roma je povela golom Aleksandra Kolarova iz penala u 17. minuti, a Lazio je izjednačio preko Luisa Alberta (58). Bio je to vrlo zanimljiv derbi u kojem su u prvih pola sata igrači Lazija triput pogađali okvir gola, a Roma dvaput.

Fiorentina je poražena kod Genoe s 1-2, Milan Badelj je izašao kod gostiju u 60. minuti, a Marko Pajač je ušao u igru za Genou u 78. minuti. Inter je golovima Lautaroa i Lukakua iz penala svladao u gostima Cagliari s 2-1 i ubilježio i drugu pobjedu. Marcelo Brozović je odigrao svih 90 minuta za Inter, a Marko Rog za otočane.

Parma je u gostima slavila kod Tudorova Udinesea s 3-1, a Sassuolo je s 4-1 nadigrao Sampdoriju.