Vatreni nisu uspjeli uzeti bodove u Bakuu; Hamšik i društvo šokirali Mađare u Budimpešti , NIZOZEMSKA I BELGIJA NASTAVILE GAZITI

nogometni.net 10. rujna 2019 0

Hrvatska nogometna reprezentacija u svom je petom nastupu u skupini E kvalifikacija za EURO 2020. na gostovanju kod Azerbajdžana u Bakuu odigrala samo 1-1 (1-0).

Svjetski doprvaci odlično su započeli susret i poveli u 11. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao kapetan i slavljenik Luka Modrić. Švicarski sudac Schaerer dosudio je kazneni udarac za Hrvatsku nakon što je domaćeg braniča Krivocjuka, u želji da odbije loptu ispred Petkovića, lopta pogodila u nadlakticu. Hrvatski kapetan, koji je u ponedjeljak proslavio 34. rođendan, bio je siguran izvođač s bijele točke.

Međutim, Azeri su uspjeli poravnati u 72. minuti preko Tamila Kalilzadea. Prošetao se Jurčevićev jocker s klupe Kalilzade kroz obranu Vatrenih, Lovren je loše reagirao, kao i ostali. Kalilzade je bio uzeo loptu na lijevoj strani, prošao kraj Brozovića, Bartoleca i Lovrena te hladno poslao loptu kraj Livakovića za delirij na polupraznom stadionu u Bakuu. Nevjerojatno kako su Vatreni ispali smiješni prilikom izjednačujućeg gola, poput kakvih amatera…

Nogometna reprezentacija Slovačke napravila je Hrvatskoj veliku uslugu. Slovaci su rezultatom 1:2 svladali mađarsku na gostovanju i time dodatno zakomplicirali situaciju u našoj skupini, no Vatreni su takvim rezultatom ostali na prvom mjestu skupine.

Slovaci su na Groupama Areni usred Budimpešte zadali prvi udarac Mađarima. Na žalost punih tribina koje su očekivale domaću pobjedu i “ukopavanje” na prvom mjestu naše skupine Robert Mak u 40. minuti zabio je pogodak za vodstvo. Hamšik je s desne strane uputio centaršut koji je odbijen, a Mak je naletio i zakucao loptu u mrežu.

Mađari su se početkom drugog dijela vratili u utakmicu. Szoboszlai je u 50. minuti fantastično iskoristio slobodan udarac s 20 metara koji je završio u gornjem kutu Dubravkinog gola.

Slovaci su brzo pokazali sve ono što nisu u Trnavi protiv Hrvatske. Samo šest minuta im je trebalo da se vrate u vodstvo. Ovaj put strijelac je bio Bozenik koji je sjajno iskoristio dodavanje Lobotke, izborio se za prostor i pogodio za pobjedu Slovaka i šok u Budimpešti.

U dvoboju dviju vodećih momčadi skupine C Njemačka je u Belfastu pobijedila do sada neporaženu Sjevernu Irsku sa 2:0. Golove odluke zabili su Marcel Halstenberg (48′) i Serge Gnabry (90′)

Nizozemska nije imala problema u Estoniji pobijedivši sa 4:0. Dva gola je zabio Ryan Babel (17′, 4’8), a po jednog Memphis Depay (76′) i Georginio Wijnaldum (87′).

U susretu šestog kola skupine I Belgija je rutinski odradila gostovanje u Glasgowu pobijedivši Škotsku sa 4:0 ostvarivši šestu pobjedu.

Sve je bilo gotovo za pola sata, nakon što su gosti zabili tri gola, a strijelci su bili Lukaku (9′), Vermalen (24′) i Alderweireld (32′), a za sva tri gola asistirao je Kevin de Bruyne. Najbolji igrač utakmice u 82. minuti se uspio i sam upisati među strijelce.

Rusija je u Kalinjingradu slomila Kazahstan tek u 89. minuti preko Maria Fernandesa. Cipar je na gostovanju bez većih problema pobijedio San Marino sa 4_0.