Bayern pregazio Tottenham u Londonu, Dinamo nije izdržao na Etihadu , Crvena zvezda čudesnim preokretom pobijedila Olympiakos

nogometni.net 2. listopada 2019 0

Nogometaši Bayerna pregazili su na Tottenhamovom stadionu u drugom kolu Lige prvaka domaću ekipu sa 7:2 i tako im nanijeli jedan od najtežih poraza u posljednjoj povijesti kluba.

Ipak, nije se činilo da će tako biti nakon prvih 12 minuta utakmice. Tottenham je krenuo ofanzivno, a nakon jednog sjajnog proigravanja Sissoka, Son Heung-Min matira gostujućeg golmana za 1:0. I tu se Tottenham u potpunosti ugasio.

Samo tri minute kasnije Kimmich je razornim udarcem iz daljine izjednačio, a Lewandowski je u posljednjoj minuti prvog poluvremena pokazao snalažljivost i donio preokret Bavarcima.

Nastavio je Bayern igrati atomski nogomet i u nastavku meča, a istakao se fantastični Gnabry. Prvo je imao solo dionicu u 53. minuti i uvećao vodstvo Bayerna, a onda potpuno dotukao engleski klub nakon dodavanja Tolissa.

Domaći su uspjeli preko Kane iz penala smanjiti rezultat na 2:4, a onda nova rapsodija Bayerna u posljednjih sedam minuta utakmice.

Prvo je Gnabry hat-trickom postigao peti gol za Bayern, u strijelce se ponovo upisao i Lewandowski, a patnje Pijetlova tu nisu stale. Fenomenalni Gnabry postiže svoj četvrti gol, a sedmi za Bayern za konačnih 2:7.

Bayern sada ima svih šest bodova iz prva dva kola, dok je Tottenham ostao na samo jednom osvojenom bodu.

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihadu u okviru drugog kola Lige prvaka ekipu Dinama rezultatom 2:0 te tako ostvarili i drugi trijumf u elitnom rangu europskog nogometa.

Krenuli su domaći žestoko od samog početka i pravo je čudo što nisu postigli gol u prvom poluvremenu. Prvu veliku priliku propustio je Aguero u 13. minuti, a već u narednom napadu Bernardo Silva je poslao loptu malo iznad prečke.

Sredinom prvog poluvremena Gundogan je pogodio prečku, a minut kasnije i David Silva je bio neprecizan iz dobre situacije. Sjajni Španac je tri minute prije odlaska na odmor bio ponovo u centru pažnje kada je pao nakon duela u šesnaestercu, ali je sudac samo odmahnuo na prigovore igrača.

City je napokon do gola stigao u 66. minuti i to nakon fantastične akcije. Na kraju je Mahrez ubacio s lijeve strane, a Sterling pospremio loptu u mrežu Dinamovog gola.

Nije se City tu zaustavljao. Dobre prilike promašili su još Aguero i Mahrez, dok je sudac nakon VAR kontrole odlučio ne dosuditi penal nakon prekršaja na Gundoganu. Na kraju je u sudačkoj nadoknadi Foden postigao gol za konačnih 2:0.

City nakon dva kola ima šest osvojenih bodova, dok je Dinamo drugi sa tri, koliko ima i trećeplasirani Shakhtar. Atalanta je bez bodova.

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su na Marakani u drugom kolu Lige prvaka ekipu Olympiakosa rezultatom 3:1 i to nakon velikog preokreta.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a prvu veliku šansu propustio je Guerrero u 24. minuti kada je bio neprecizan nakon udarca glavom.

Ipak, u 37. minuti gosti dolaze do vodstva i to nakon velike greške Zvezdinog golmana. Masouras je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Semedo je zatresao mrežu iz neugodne pozicije, iako se i on sam nije nadao tome.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Zvezda je mogla izjednačiti, ali je Sa fantastično obranio pokušaj Jovančića.

Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 58. minuti kada je Benzia zaradio drugi žuti karton pa je Olympiakos do kraja meča igrao s igračem manje.

Samo pet minuta trebalo je Zvezdi da stigne do izjednačenja. Vulić je pokazao pribranost u šensaestercu nakon velike greške obrane i donio izjednačenje domaćoj ekipi.

I kada se činilo da će utakmica biti završena neriješenim rezultatom zakuhalo se u samom finišu meča. Prvo je Meriah imao veliku šansu za Olympiakos, ali Zvezda to ekspresno kažnjava preko Mulinovića. Konačnih 3:1 postavio je Boakye u posljednjoj minuti utakmice.

Zvezda sada ima tri boda što je dovoljno za drugo mjesto na tabeli iza lidera Bayerna. Olympiakos i Tottenham imaju po jedan osvojen bod.