Hrvatska remizirala u Velsu i odgodila plasman na Euro za posljednje kolo , Poljska i Rusija osigurali plasman na Europsko prvenstvo

nogometni.net 14. listopada 2019 0

Reprezentacije Velsa i Hrvatske podijelile su bodove u Cardiffu u okviru 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigravši neriješeno 1:1.

Sjajno je krenulo po svjetske viceprvake budući da je Vlašić već u devetoj minuti sjajnim golom sa 16 metara doveo Hrvatsku u vodstvo.

U nastavku meča obje ekipe su imale nekoliko solidnih prilika za postizanje pogotka, ali se igra i Velsa i Hrvatske raspala kako se primicao kraj poluvremena.

To je Vels iskoristio i u posljednjoj minuti prvog dijela izjednačio rezultat preko Balea. Hrvatski igrači su se prethodno bunili zbog starta na Kovačiću, ali je sudac odlučio kako nije bilo materijala za prekršaj. Ujedno je Lovren zbog prigovora dobio žuti karton pa će u posljednjem kolu selektor Zlatko Dalić biti lišen usluga Liverpoolovog štopera, ali i Vide, koji je ranije “požutio”.

Vels je umalo u 55. minuti došao do drugog gola, ali je Livaković spasio Hrvate. I gosti su zaprijetili opasno u dva navrata preko Rebića i Jedvaja, ali sve je to bilo malo da dođe do promjene rezultata pa je ostalo konačnih 1:1.

Hrvatska je ostala na prvom mjestu grupe E s dva boda više u odnosu na drugoplasiranu Mađarsku, dok je Vels na četvrtom mjestu sa šest bodova manje od lidera.

Odlazak na Euro Hrvatska može osigurati pobjedom u posljednjem kolu kod kuće protiv Slovačke, dok Velsu predstoji gostujući meč s Azerbejdžanom i domaći s Mađarskom.

Reprezentacije Rusije i Poljske su se pobjedama protiv Cipra (5:0) i Sjeverne Makedonije (2:0) pridružile Belgiji i Italiji kao sigurni učesnici Europskog prvenstva 2020. godine.

Ruse je do pobjede predvodio dvostruki strijelac Denis Čerišev, a golove su postigli još Ozdojev, Dzjuba i Golovin.

Selekcija Belgije je uz 2:0 slavila na gostovanju u Kazahstanu i s maksimalna 24 boda drži vrh u grupi I, gdje je Rusija druga i ima 21 bod, dok trećeplasirani Cipar ima samo 10 bodova.

U grupi G Poljaci su tek u završnici slomili Makedonce golovima Frankowskog i Milika pa dva kola prije kraja imaju 19 bodova i ne mogu ih prestići dvije reprezentacije.

Veliki korak ka Europskom prvenstvu napravila je reprezentacija Austrije trijumfom u Sloveniji, a u grupi C Nizozemska je golovima Wijnalduma savladala Bjelorusiju 2:1 na gostovanju u Minsku.

Njemačka je većinu susreta u Estoniji igrala s igračem manje zbog isključenja Emrea Cana, ali su golovima dvostrukog strijelca Ilkaya Gundogana i pogotkom Wernera došla do sigurne pobjede za 15 bodova na vrhu tabele, koliko ima i Nizozemska.