Liverpool i Arsenal zabili deset golova, Redsi se spasili u 94. minuti, pobjednika odlučili penali ; WOLFSBURG DOŽIVIO PONIŽENJE U KUPU: Leipzig im utrpao šest komada, Dortmund slavio u obračunu Borrussija

nogometni.net 31. listopada 2019 0

Nogometaši Liverpoola i Arsenala odigrali su utakmicu za pamćenje u sklopu osmine finala Carabao Cupa. Redsi su na kraju slavili nakon penala (5-4) dok je regularni dio završio 5-5. Topnici su bili nadomak pobjede, ali je Origi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zabio za izjednačenje.

Dvostruki strijelac za goste bio je Martinelli (26′, 36′), a po jedan su dodali Torreira (19′), Maitland-Niles (54′) i Willock (70′).

Za domaćine su zabijali Mustafi (autogol 6′), Milner (penal 43′), Oxlade-Chambrlaine (58′) i Origi (62′, 94′).

Oba trenera odlučila su za ovaj susret odmarati najbolje igrače tako da na travnjaku nije bilo Salaha, Manea, Van Dijka, odnosno Aubameyanga, Pepea i Lacazettea. Dejan Lovren također nije nastupio.

Nogometaši Manchester Uniteda izborili su četvrtfinale Liga kupa nakon što su na Stamford Bridgeu bili bolji od Chelseaja 2:1.

Junak utakmice bio je engleski napadača Marcus Rashford. Manchester je poveo u 25. minuti kada je Rashford bio precizan s bijele točke.

Michy Batshuayi zabio je u 61. minuti za domaćine. Nada u preokret trajala je do 73. minute kada je Rashford spektakurnom golčinom iz slobodnog udarca u maniri Cristiana Ronalda utišao domaće navijače. Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Chelsea.

Nogometaši Borussije Dortmund izborili su plasman u osminu finala njemačkog kupa nakon što su na svom travnjaku pobijedili imenjaka iz Moenchengladbacha sa 2-1.

Gosti su poveli u 71. minuti golom Marcusa Thurama, no domaćin je okrenuo rezultat postigavši u razmaku od tri minute dva gola, a oba je zabio Julian Brandt. Prvo je u 77. minuti izjednačio, a tri minute kasnije donio je pobjedu svom sastavu.

RB Leipzig je na gostovanju deklasirao Wolfsburg pobijedivši sa 6-1. Najbolji igrač utakmice bio je Timo Werner koji je zabio dva gola (68, 88) i upisao dvije asistencije, a golove za goste zabili su i Pervan (13-ag), Sabitzer (55), Forsberg (58) i Laimer (61), dok je gol za domaćine postigao Weghorst u 89. minuti. Josip Brekalo je za Wolfsburg igrao do 64. minute

Werder nije imao problema protiv Heidenheima pobijedivši sa 4-1, a svih pet golova palo je u prvom poluvremenu. Golove za Werder zabili su Rashica (7), Bittencourt (11), Klaassen (19) i Friedl (41), dok je pogodak za goste zabio Schnatterer (45-11m).

U utorak je plasman u osminu finala izborio i munchenski Bayern koji je na gostovanju pobijedio Bochum sa 2-1.

Domaćin je poveo u 36. minuti autogolom Alphonsa Daviesa, a Bayern je tek u samoj završnici uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Serge Gnabry u 83. minuti, a pobjedu momčadi Nike Kovača donio je Thomas Muller u 89. minuti.