Liverpool velikim preokretom do pobjede protiv Tottenhama, Arsenal prokockao 2:0 ; Džeko strijelac u pobjedi Rome protiv Milana

nogometni.net 28. listopada 2019 0

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na Anfieldu u okviru 10. kola Premiershipa ekipu Tottenhama rezultatom 2:1 i to nakon velikog preokreta budući da su imali zaostatak još od prve minute susreta.

Naime, Kane je tada šokirao domaće navijače koji nisu kako treba ni zauzeli svoja mjesta na tribinama, a na izjednačenje su morali čekati drugo poluvrijeme.

Pogodak za 1:1 postigao je Henderson u 52. minuti, a konačni preokret donio je Salah golom iz penala u 75. minuti.

Liverpool je ostao na prvom mjestu Premiershipa sa šest bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja, dok je Tottenham tek na 11. poziciji.

Očajni Arsenal je prokockao vodstvo do 2:0 i na kraju samo osvojio bod protiv Crystal Palacea. Topnici su golovima Sokratisa i Luiza već u devetoj minuti imali veliku prednost, ali su gosti preko Milivojevića i Ayewa osvojili bod na Emiratesu.

Važnu pobjedu ostvario je Manchester Uniteda na gostovanju kod Norwicha (1:3). Za Crvene vragove su pogađali McTominay, Rashford i Martial. Vrijedi istaći kako je United pored svega promašio i dva penala budući da ih nisu iskoristili Rashford i Martial, dok je počasni gol za domaće postigao Hernandez.

Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 9. kola Serije A ekipu Milana rezultatom 2:1 te tako došli do trijumfa nakon dva vezana remija.

U prvom poluvremenu večerašnje utakmice nije viđeno mnogo mnogo uzbuđenja, a za nijansu je opasnija bila Vučica.

Iz jedne takve prilike su i postigli pogodak sedam minuta prije odlaska na odmor. Strijelac je bio kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko koji je neometan nakon kornera pospremio loptu u mrežu za erupciju na Olimpicu.

Na početku drugog poluvremena vidjeli smo još dva pogotka. Prvo je Hernandez izjednačio na asistenciju Calabrije, a samo tri minute kasnije Zanio je postavio, ispostavilo se, konačnih 2:1.

Pokušavao je Milan do kraja meča doći do izjednačenja, ali jednostavno nisu nametnuli toliko svoj ritam igre i uz jalove napade više nisu ni mogli napraviti.

Roma se večerašnjom pobjedom probila na peto mjesto Serije A, dok je Milan na 12. poziciji.