Morata vodio Atletico ka pobjedi, ali je Alaves fantastičnim golom Pereza osvojio bod , genijalni Lionel Messi postigao 50. gol u karijeri direktno iz slobodnog udarca

nogometni.net 30. listopada 2019 0

Nogometaši Alavesa i Atletica podijelili su bodove na Mendizorrotziu u okviru 11. kola La Lige odigravši neriješeno 1:1 pa je madridska ekipa tako neočekivano ostvarila već peti remi u sezoni.

Ništa favorizovani Atletico nije pokazao do odlaska na odmor, dok je Alaves bio znatno opasniji u inače vrlo lošem prvom poluvremenu.

U nastavak meča Atletico je krenuo ofanzivnije pa su u 70. minuti i stigli do pogotka. Sjajnu akciju odigrali su Correa i Morata, koji je na kraju rutinski matirao golmana.

Ipak, sedam minuta prije kraja meča Alaves je izjednačio. Strijelac fenomenalnog gola s velike udaljenosti bio je Perez za konačnih 1:1.

Argentinski nogometaš Lionel Messi odigrao je još jedan fantastičan meč za Barcelonu u pobjedi protiv Valladolida rezultatom 5:1, a on je u novom domaćem trijumfu svog kluba postigao dva pogotka kojima je dodao dvije asistencije.

Messi je u 34. minuti utakmice postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca, a odmah nakon što se na taj način upisao u listu strijelaca, Barcelona je na svom Twitter profilu objavila da je to bio 50. jubilarni gol direktno iz slobodnog udarca za ovog argentinskog igrača.

Sjajni Messi je prema tim podacima postigao 44. pogodak za Barcelonu direktno iz slobodnog udarca, dok je njih šest dodao u dresu Argentine.

Barcelona je bez većih problema upisala pobjedu protiv Valladolida, a osim pogotka iz slobodnog udarca, Messi je postigao još jedan gol i asistirao je Vidalu i Suarezu za još jedan pokazatelj da se nalazi u sjajnoj formi i da godine, barem za sada, ne prave problem ovom genijalcu iz Argentine.

Barcelona je pobjedom izbila na čelo La Lige sa 22 osvojena boda, dva više od Granade i Atletico Madida i četiri više od Real Madrida koji ima utakmicu manje.